Zdrogovaný muž na Prostějovsku ujížděl policistům. Nezastavila ho ani střelba

14.7.2022
Redakce

Zhruba šest kilometrů pronásledovali policisté u Konic na Prostějovsku osmadvacetiletého řidiče, který odmítal zastavit na jejich výzvu své terénní auto bez registračních značek. Řidič nereagoval ani na varovnou střelbu do vzduchu, zastavili ho až prostřelené pneumatiky. Policisté nakonec muže vytáhli ven oknem auta. Muž neměl řidičský průkaz a byl pod vlivem drog.

Událost se odehrála v úterý, když policejní hlídka zahlédla v protisměru jedoucí terénní vozidlo značky Suzuki směřující od obce Štarnov na Přemyslovice. Vozu chyběly registrační značky a mělo poškozené čelní sklo. „Na signál k zastavení však řidič nereagoval a snažil se ujet. Policisté proto využili zákonného oprávnění použít zbraň a několikrát varovně vystřelili, ale bezvýsledně. Ujíždějícího řidiče zastavili až mezi obcemi Pěnčín a Čechy pod Kosířem po zásahu do pneumatik,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řidič vozidla i po zastavení ignoroval výzvu policistů k opuštění vozidla, proto jeden z policistů podezřelého muže oknem vytáhl ven a nasadil mu pouta. „O chvíli později policisté zjistili, že vozidlo řídil osmadvacetiletý muž bez řidičského oprávnění. Byla u něho provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem, pozitivní byl až orientační test na návykové látky,“ dodala policejní mluvčí.

Událost policisté vyšetřují pro podezření z několika přestupků proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte