Zdrogovaný zloděj využil příležitost. Před obchodem ukradl nastartované auto

20.1.2022
Andrea Jančová

Velká pátrací akce včera proběhla na sociálních sítích mezi Plzeňáky. S žádostí o pomoc se na ně obrátil mladý muž, který před nákupním centrem přišel o svůj osobní vůz Audi A4. Nutno říct, že zloději notně nahrál. Odešel nakupovat a svůj vůz nechal celých 35 minut na parkovišti odemčený a navíc nastartovaný.

Když se po půl hodině vrátil, automobil již na parkovišti nebyl. Mladík následně kontaktoval policii a fotky svého odcizeného vozidla zveřejnil na sociálních sítích. Policisté ihned začali po vozidle pátrat a prověřovat kamerové záznamy. Jak Našemu regionu potvrdila policejní mluvčí Michaela Raindlová – kolem jedenácté hodiny večer přijal operační důstojník na lince 158 oznámení, kdy mu svědek uvedl, že pronásleduje vozidlo značky Audi, které bylo odcizeno a které poznal z fotky umístěné na sociálních sítích. Dále sdělil, že se nachází kousek za Plzní a vozidlo se mu nyní ztratilo z dohledu.

Na místo hned vyrazily policejní hlídky, které odcizený automobil dojely a začaly jej pronásledovat. Řidič na výzvy k zastavení nereagoval a Plzní projížděl vysokou rychlostí. Z Valchy ujížděl do ulice Dobřanská. Poté odbočil do ulice Rekreační, kde byl zablokován policejními vozidly.  Řidič se ovšem nehodlal vzdát, sjel na lesní cestu a snažil se s Audi prokličkovat mezi stromy.  To se mu stalo osudným a do jednoho ze stromů narazil. Policisté ho okamžitě za použití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi. 33letý ujížděč byl navíc pod vlivem drog a to konkrétně pervitinu a kokainu.

Podle informací serveru Krimi-Plzeň – je pachatelem známý plzeňský recidivista, odsouzený již několikrát za majetkovou a drogovou trestnou činnost v Plzni a Klatovsku.

Zdroj :vz/PČRNepřehlédněte