Žena chtěla zbohatnout na bitcoinech. Podvodník ji připravil o statisíce

17.1.2022
Redakce

Žena z Uherskohradišťska přišla podle policie při domnělé investici do nákupu bitcoinů o více než 300 tisíc korun. Peníze z ní na internetu vymámil neznámý pachatel. Policisté ho nyní podezírají z podvodu. Pachateli hrozí v případě dopadení až pětileté vězení. Policie upozornila, že podobných případů přibývá.

Loni v září ženu podle mluvčí telefonicky kontaktoval muž s nabídkou obchodování s bitcoiny. „Ženu ujišťoval, že vložené peníze se znásobí, čemuž také uvěřila. Na jeho žádost ofotila platební kartu a občanský průkaz, odeslala jejich kopie a provedla první dvě platby. V následujících čtyřech měsících s ní muž komunikoval prostřednictvím e-mailu a dle jeho požadavků postupně odesílala další peníze,“ uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Milena Šabatová.

Podvodník podle zjištění policistů z ženy v součtu vymámil více než 300 tisíc korun. „O své nešťastné investici nás žena informovala před pár dny. Pachatel je nyní podezřelý z trestného činu podvod,“ uvedla mluvčí.

Na svou důvěřivost a neopatrnost podle ní doplácí v poslední době stále více lidí, mimo jiné právě v souvislosti s nákupem virtuálních měn. „Oběti přicházejí o nemalé částky ze svých úspor, které končí na účtech podvodníků,“ uvedla Šabatová. Policie proto před podvodníky varuje a nabádá veřejnost k větší opatrnosti.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte