Žena si za čtyři roky našetřila skoro dva miliony. Neuvěříte, kolik dala měsíčně za jídlo!

25.5.2022
Simona Knotková

Zatímco spousta mladých lidí si v devatenácti letech užívá života a nemyslí na budoucnost, Jihokorejka Ji-hyeon Kwak si začala šetřit na vlastní bydlení. Za čtyři roky měla na svém kontě 100 milionů wonů (více než 1,8 milionů korun), díky kterým bude nyní bydlet ve vlastním bytě. Jak se jí to podařilo?

Ji-hyeon Kwak má teprve 24 let, ale již brzy bude bydlet ve vlastním. Za čtyři roky si dokázala našetřit díky metodě, která by se mnoha lidem mohla zdát brutální – každý měsíc utratila za jídlo jenom kolem 8400 wonů (cca 153 korun)!

Za 9 let si žena dokázala našetřit na dva byty. Lidé její úsporný život kritizují

Žena však tvrdí, že nijak nestrádala. Obrovské množství peněz se jí prý podařilo ušetřit hlavně díky kuponům, slevám a akcím, které pravidelně sledovala a díky kterým si jídlo pořizovala za minimální částky, ne-li někdy zadarmo.

Kromě nákupů jídla se Ji-hyeon musela uskrovnit také v dalších oblastech svého života. Aby dosáhla na vysněný obnos, čtyři roky pila pouze kohoutkovou vodu a domácí čaje a všude chodila pěšky.

Jak prozradila v televizním pořadu, k šetření ji dohnala neuspokojivá situace doma. „Chtěla jsem co nejdřív utéct pryč,“ svěřila se do kamer.

Zdroj: Oddity CentralNepřehlédněte