Ženu 20 let bolelo břicho. Lékaři objevili zapomenuté chirurgické nůžky

14.1.2022
Simona Knotková

Pětapadesátiletá žena z Bangladéše trpěla dlouhodobými bolestmi břicha. Teprve po dvaceti letech lékaři objevili v jejích vnitřnostech zapomenuté chirurgické nůžky.

Bachena Khatun podstoupila v roce 2002 operaci, během níž jí byly odstraněny žlučové kameny. Na chirurgický zákrok obětovala všechny své našetřené úspory a doufala, že se tak konečně zbaví bolesti. Netušila, že to bude teprve začátek vleklého utrpení.

Lékaři zůstali v údivu. V pacientově žaludku našli hřebíky a šroubky, které týdny polykal

Krátce po propuštění z nemocnice ve městě Chuadanga se bolest břicha znovu ozvala. Po návštěvě lékaře se Khatun dozvěděla, že bolest je po operaci běžná. V jejím případě ale neustupovala ani po dalších týdnech. Žena začala obrážet doktory, kteří jí nedokázali pomoct a předepisovali jí pouze další a další léky. Aby si mohla dovolit nákladnou léčbu, musela rozprodat majetek i své dvě krávy.

Teprve po dlouhých dvaceti letech ji doktor poslal na rentgen, který odhalil příčinu všech potíží. Přišlo se na to, že když chirurgové ženě odstraňovali žlučové kameny, nějakým nedopatřením v jejím břichu zapomněli chirurgické nůžky.

Nyní má žena po operaci a zotavuje se.

Zdroj: UNB NewsNepřehlédněte