16℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Žijete v chaosu? Nepořádek svědčí o těchto skrytých psychických problémech

Další fotky

Uklízení je pro vás jako za trest a raději si libujete v nepořádku a chaosu? Budete se divit, co všechno to může vypovídat o vašem psychickém stavu.

Reklama

Domácnost jako ze škatulky rozhodně není pravidlem. Jsou totiž lidé, kteří doma moc neuklízí a rozhodně nevypadá tak, že by jim to vadilo. Ve skutečnosti to ale může svědčit o celé řadě psychických problémů, které jsou zatím skryté.

Špína v kuchyni. Jestli máte pocit, že je kuchyň špinavá, necháváte tam nádobí a často tam hnijí zbytky, pak vězte, že to svědčí o depresi. Mnoho studií už prokázalo souvislost mezi nepravidelným uklízením a depresí. Jako kdybyste si nestáli za to, že si uklidíte, uvaříte. Mnoho lidí s depresí odkládá i samotné jídlo.

Když vás někdo pochválí, cítíte se trapně? Tipy, jak se s tím vypořádat

Špinavá koupelna. Jestli máte v koupelně jenom zbytky pasty, mýdla, žiletku a nic víc, pak to svědčí o velkém stresu. Možná zrovna nemáte moc času starat se o svůj zevnějšek a to, jak vypadáte. Jestli je koupelna naopak plná různých věcí, pravděpodobně si ten čas udělat dokážete a ještě při tom relaxujete.

Chaotický pracovní stůl. Je indikátorem osobnosti. Jestli je na něm hodně nepořádku, mix různých věcí, jde o kreativní a tvůrčí osobnost s nezvyklými nápady, zároveň sebevědomou, avšak trochu nevyzrálou. Pořádek svědčí o konzervativní osobnosti.

Nepořádek je ve skříních. Patrně chcete druhým ukazovat svoje nejlepší stránky, ale ty horší se snažíte nějak schovat. Proto nepořádek uklízíte tam, kde není vidět. Co oči nevidí, to srdce nebolí. Kdo s vámi ale začne žít, bude hodně překvapen vašimi skrytými stránkami.

Nejlepší tipy na jaro. Jak opět vdechnout domácnosti život

Nezvelebujete si domácnost. To může svědčit o tom, že to berete jako přechodné bydliště, neustále bloumáte myslí po možné růžové budoucnosti a vůbec vás netrápí, že nemáte žádný pořádný plán. Jste tak trochu snílek.

Nevynesené smetí, špinavé nádobí. To svědčí o slabé vůli a prokrastinaci, protože ten, kdo má silnou vůli dělat různé náročné úkoly, najde si většinou čas na tak základní věci. Může to ale svědčit i o depresi. Proto se nepořádek nikdy nesmí podceňovat. Hlavně pamatujte, že je vždy čas začít s tím něco dělat. Důležité je věnovat se úklidu každý den 5 minut, než-li pak jednou za týden tři hodiny.

Originální tip na novou postel. Zachumlejte se do vesmírné galaxie!

Až moc věcí. Někteří lidé mají sklony hromadit velké množství věcí, které nepotřebují. Jedná se však docela o rozšířenou psychickou poruchu. Pokud tím trpíte také, pravděpodobně lpíte na věcech kvůli pocitu moci. Kdybyste o nějakou věc přišli, budete cítit, že moc ztrácíte. Jestliže máte tento problém, můžete trpět nutkavým chováním a je třeba ho řešit s odborníkem. Jestli věcí není zase tak moc, může jít jen o konzervativní typ osobnosti.

FOTO: Život v chaosu a nepořádku

Život v chaosu a nepořádku - nepořádek chaos bydleníŽivot v chaosu a nepořádku - nepořádek chaos bydleníŽivot v chaosu a nepořádku - nepořádek chaos bydleníŽivot v chaosu a nepořádku - nepořádek chaos bydleníŽivot v chaosu a nepořádku - nepořádek chaos bydlení
Další fotky
Život v chaosu a nepořádku - nepořádek chaos bydleníŽivot v chaosu a nepořádku - nepořádek chaos bydleníŽivot v chaosu a nepořádku - nepořádek chaos bydleníŽivot v chaosu a nepořádku - nepořádek chaos bydlení
Dnes, 17:30
Třicetileté panování na trůně madagaskarského království jí vyneslo spoustu nelichotivých přezdívek, jako například Krvavá Mary....
Dnes, 16:00
Praha je plná tajemství. Každý si zde může najít to svoje a pátrat, hledat, objevovat....
Dnes, 14:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Dnes, 14:00
Jmenoval se Hans Axel von Fersen a patřil ve své době mezi přední švédské šlechtice....
Dnes, 11:30
Pokud už jste někdy přemítali nad tím, jak je možné, že ostatní dosahují svých cílů,...
Dnes, 10:00
Jmenoval se Siegfried Günter a spolu se svým dvojčetem Walterem se narodil 8. prosince 1899....
Dnes, 08:00
Z věštkyně se stala bojovnící za práva žen a první kandidátkou na prezidenta Spojených států....
Včera, 17:30
Možná už máte delší dobu nějakého svého partnera, či partnerku. Jak si ale můžete být...
Včera, 16:00
Znáte příběh Hitlerova osobního pilota, excelentního Hanse Baura? Létal už za 1. světové války, stal...
Včera, 14:00
Místo nadité peněženky eury jen malá plastová kartička. Jet k moři jen s platební kartou a výběr...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Reklama