Zisk pod 20 procent v Praze by Nacher (ANO) považoval za neúspěch

24.9.2022
Doris Drienová

Kandidát opozičního hnutí ANO na pražského primátora Patrik Nacher by považoval za osobní neúspěch, kdyby hnutí v hlavním městě nezískalo alespoň 20 procent hlasů. Řekl to novinářům při příchodu do volebního štábu v pražském Chodově. Průběžně má ANO po sečtení zhruba šesti procent okrsků necelých 19 procent.

Podle Nachera mělo ANO před čtyřmi roky v metropoli po sečtení malých okrsků zhruba deset až 12 procent. „Považuji to za postup a úspěšná hranice je pro mě 20 procent. Pod 20 procent to budu brát jako neúspěch, i osobní,“ řekl.

Ve vedení města by případně chtěl být s těmi, s nimiž najde shodu na vizi a směřování. „Kde máme nějaké společné ukotvení, společný program. Není to tak, že bychom dělali koalice jen proto, abychom někoho třetího vyšoupli,“ poznamenal.

„První krok by vedl do Pražské plynárenské a řešení speciálního tarifu pro Pražana,“ uvedl Nacher ke svým prioritám.

Poděkoval všem, kdo přišli k volbám, ať se rozhodli pro kohokoli. U senátních voleb si podle poslance zatím hnutí ANO vede velmi dobře. Kandidáti ANO po sečtení poloviny senátních okrsků byli na prvních dvou postupových místech v 19 obvodech, stejně jako při předchozích volbách před šesti lety.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte