Zlodějovi se zalíbilo kolo za čtvrt milionu

19.8.2022
Simona Knotková

Neznámý zloděj v Praze ukradl na začátku července jízdní kolo za čtvrt milionu korun. Kolo vyrobené na zakázku majitel nechal připoutané lankovým zámkem u obchodu ve Stodůlkách a šel nakupovat. Po návratu už bylo kolo pryč. Po zloději i kole policisté stále pátrají.

Kolo za 250 tisíc korun bylo ukradeno ve středu 6. července po 18:00. „Majitel si černý stroj s červenými nápisy ‚Specialized S-Works‘, postavený na zakázku, zaparkoval před obchodem v ulici U Jezera a odešel nakupovat,“ sdělil mluvčí policie Jan Rybanský. Kolo podle snímků z kamer odnesl muž s krátkými vlasy, oblečený v černém tričku, kraťasech a bílých teniskách s černými pruhy. Muž měl také sluneční brýle a na zádech batoh. Na levém lýtku a levém předloktí má muž podle záznamu zřejmě tetování. Snímky zloděje z bezpečnostních kamer i fotky hledaného kola zveřejnila policie na svém webu.

„Touto cestou se policisté obracejí na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci při pátrání. Pokud muže na záznamech poznáváte, kontaktujte linku 158,“ požádal mluvčí policie. Zloději hrozí vzhledem k vysoké škodě až pět let vězení.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte