Známá herečka svými scénami v tangách frustrovala svou dceru. Natáčení filmu Účastníci zájezdu bylo mnohdy náročné

14.9.2021
Jaroslav Svoboda

Své o některých scénách ví i herečka Eva Leinweberová. Ta se dokonce nechala slyšet, že když pustila film doma své dceři Dorotce, tak ta z něho měla újmu kvůli jejím scénám v tangách. „Od té doby jsou u nás Účastníci zájezdu tabu,“ prozradila.

Před 66 lety měla premiéru pohádka Obušku, z pytle ven! Původně měla vypadat úplně jinak

Zavzpomínala ale i na své kolegy. „Nezapomenu na scénu s kolegou Martinem Pechlátem, který mě měl coby potápěč šmírovat pod vodou a při tom masturbovat. Stále jsme režisérovi odplouvali mimo záběr, protože jsme byli na širém moři, kde nás unášel proud. S Martinem jsme pak už byli tak vyčerpaní, že nám raději házeli záchranné kruhy, abychom nemuseli stále plavat a mohli si odpočinout. Dost jsme se s tím natrápili, podobně jako se scénou, jak vylézáme z vody a křičíme: ‚Úchyl, je tady úchyl.‘ Tu jsme pro změnu nestihli natočit během jednoho dne, kdy bylo pod mrakem, takže jsme ji dokončovali několikrát vždy těsně po východu slunce. Měli jsme na to pokaždé asi jen čtyřicet minut, než začalo slunce svítit naplno, takže jsme ji točili asi tři dny po sobě,“ zavzpomínala dříve pro Denik.cz

Pomník české kriminalistiky: Před 88 lety otřásla zemí vražda Otýlie Vranské

Leinweberová s Pechlátem na sebe pak narazili i při natáčení dalšího filmu, v roce 2010 si spolu zahráli manžele Fabiánovi ve snímku Ženy v pokušení.

Ne zrovna příjemné vzpomínky na film ale mají i další herci, například Adrian Jastraban a Jaromír Nosek, kteří v něm ztvárnili homosexuální pár. Oba museli ještě několik let po natáčení čelit posměškům a narážkám na své role. Dokonce jim přicházely i zamilované dopisy od ctitelů. Jastraban měl pak na natáčení špatné vzpomínky i proto, že hned první den se spálil doruda a po zbytek natáčení ho museli zbělovat.

Natáčení však bylo náročné pro všechny. Zejména scény v autobuse, protože se neustále musela různě vyndávat a nandávat sedadla, aby byl prostor pro kameru a další zázemí. Navíc to muselo být za jízdy, takže se třeba celou noc jezdilo na úseku mezi Prahou a Brnem, aby se natočilo alespoň pár záběrů.

Zdroj: ČSFDNepřehlédněte