Zoopark Chomutov slaví vysokou návštěvnost, sezónu zakončuje Dnem zvířat

3.10.2021
Redakce

Zoopark Chomutov, který dnes zakončuje sezonu Dnem zvířat, měl rekordní návštěvnost. Uzavření v době koronaviru tak téměř do počtů návštěvníků nezasáhlo, protože lidé navštěvovali zoo nejvíc v létě. Naopak ke Kamencovému jezeru vedle zoo letos kvůli opatřením téměř nikdo nejezdil, prázdné tak bylo i ubytování. Zato zážitkové bydlení ve skanzenu se těší velké oblibě a bude se rozšiřovat. Sdělila ředitelka zooparku Věra Fryčová.

„My jsme založení, co se týče návštěvnosti a příjmu, na počasí na jaře, v létě a na podzim. V zimě nás uzavření tolik nepostihlo, protože návštěvnost v létě byla extrémně vysoká,“ uvedla Fryčová. Naposledy v letošním roce se dnes mohou návštěvníci svézt Safari Expresem a sejít se s chovateli u výběhů při komentovaném krmení. Oficiální program začne ve 14:00, komentované krmení v 11:00 u tuleňů a ve 13:00 u makaků.

Kamencové jezero hned vedle zoo letos moc návštěvníků podle Fryčové nenavštívilo. Lidé se museli prokazovat dokladem o bezinfekčnosti, problém byl zejména u dětí, které potřebovaly negativn test. Rodiče s nimi proto raději chodili k volně přístupným vodním plochám.

Naopak velmi oblíbeným se stalo ubytování ve skanzenu Stará Ves, které bylo otevřeno loni. „Máme velmi dobré reference. Lidem se tu moc líbí,“ řekla Fryčová. Dodala, že od příštího roku by se kromě hrázděného stavení měla začít k ubytování užívat i roubená chata.

zdroj: jv/ctkNepřehlédněte