Ztratili jste práci? Poradíme vám, jak se vyrovnat se ztrátou zaměstnání

Ztráta zaměstnání může být zdrcující, ale nesmíte se vzdávat naděje a situaci musíte vnímat jako skvělou příležitost, kdy máte možnost jít za svými sny. Nezaměstnanost jde často ruku v ruce s depresí a strachem, tudíž je důležité udržovat se v dobré náladě za jakýchkoli okolností.

Vytvořte si vlastní systém hodnot

Zaměstnání, která máme, nám mnohým dávají pocit hodnoty, smyslu a účelu našeho života. Jakmile ztratíme zaměstnání, cítíme se nedocenění a nepotřební. Nevíme, kam patříme. Mnozí začínáme pociťovat paniku; a strach začne sžírat naši mysl a naše srdce. Nevíme, co dělat, kam se obrátit, a můžeme se začít cítit osamělí.

Ztrátu práce můžete pociťovat, jako když se vám najednou zhroutí svět; jako když se vám rozpadá na kusy. Nesmíte ovšem zapomenout na to, že na konci každého temného tunelu je světlo. Jakmile se dokážete oprostit od toho, co od vás očekává společnost a od toho, co si o vás myslí druzí, začnete se osvobozovat.

Prvním krokem k překonání deprese ze ztráty zaměstnání je vytvoření svého vlastního systému hodnot. Pokud si sami určíte své hodnoty a budete znát hodnotu vlastní, nebude tu nikdo, kdo by vám je mohl určovat za vás.

Chcete-li dosáhnout úspěchu, nikdy se nevzdávejte a zkoušejte vše znovu

Buďte s přáteli a žijte naplno

Můžete trpět „krizí identity“. Práce udává vaši totožnost, bez ní se cítíte prázdní. Dobrý způsob, jak se vyrovnat s nezaměstnaností, je tuto domněnku úplně odložit; odložte domněnku, že jste se ztrátou zaměstnání ztratili i to, kým jste.

Mnozí z vás se také mohou v této době cítit osamělí, tudíž způsob, jak dát životu opět smysl, je najít si společnost příjemných lidí nebo duchovní zdroj; to vše je velice důležité, aby váš život získal opět smysl.

Na ztrátu zaměstnání lze nahlížet ovšem i zcela jinak než na životní tragédii. Můžete ji brát jako nový začátek. Jako výzvu. Když totiž zaměstnání ztratíte, máte možnost konečně nalézt práci vašich snů. Žijete v moři nekonečného potenciálu, ve světě, kde je vše možné. Vše je založeno na vašem přesvědčení. To, jak myslíte, ovlivňuje to, jak se cítíte, a to, co vám přichází do života. Tato doba může být tím nejlepším obdobím vašich životů. Chopte se této  příležitosti a zkuste naplno žít.

Chcete-li mít úspěch, staňte se v nějaké oblasti odborníkem

Objevte, co vás naplňuje

Zkontaktujte staré přátele, vyjděte si ven, bavte se nebo si zajeďte na vaši vysněnou dovolenou. Zbavte se pocitu viny. Pokud jste ztratili práci, můžete si vždy najít práci jinou.

Když budete rozvíjet vaše talenty a dary, vždy budete práci mít. To, co můžete druhým nabídnout, závisí na tom, jak rozvíjíte vaše nadání a schopnosti. Objevte to, co vás doopravdy naplňuje vášní, dělejte to, co milujete, a uvědomte si, že si vždy můžete vytvořit vlastní práci.

Zaměstnání s pevnou pracovní dobou není pro každého. Existují i jiné možnosti, jako třeba pracovat sám na sebe. Bude to vyžadovat sebekázeň; ranní vstávání je klíčové, pokud budete chtít být co nejvíce produktivní. Je dobré zachovat si podobný denní režim jako v předchozím zaměstnání. Fyzické cvičení je dalším způsobem, jak se udržet v dobré náladě, neboť uvolňuje hormony štěstí – endorfiny, díky kterým budete mít více životní energie.

5 důležitých kroků, jak si vybudovat lepší partnerský vztah

Buďte vděční a jedineční

Buďte vděční za vaše dary a za to, že žijete – nezapomeňte, že máte zdraví, že máte život. Oceňováním těchto věcí jako zázračného daru a příležitosti vám pomůže získat na život nový pohled, který vás povede tou správnou cestou.

Milujte sami sebe bez podmínek a pamatujte, že jste úžasné světelné bytosti a ztráta zaměstnání na tom nic nemění. Porozhlédněte se po jiném zaměstnání, pokud po zaměstnání toužíte, pokud ne, nespěchejte a objevte to, co děláte rádi a zkuste si okolo vaší oblíbené činnosti vytvořit práci vlastní. Jakmile nabídnete ostatním něco jedinečného, nebudete mít o práci nouzi – pokud do práce vložíte energii, vyděláte peníze, které jsou opět formou energie.

Prožijte svůj život děláním divných věcí s divnými lidmi. 50 motivačních citátů Ralpha Smarta

Vnímejte se co nejlépe

Vlastní svět si tvoříte na základě vašich myšlenek a pocitů. To, co vyslovíte, tím se stáváte. Když změníte slova, kterými popisujete váš stav, změní se to, jak se budete cítit a jak budete sami sebe vnímat. Věta „Já si to zasloužím“ způsobí, že se budete vnímat daleko lépe. Vše je otázkou vnímání; to, jak vnímáte sami sebe, je důležitější, než jak nás vnímají druzí – to je to tajemství.

Tudíž vezměte ztrátu zaměstnání jako příležitost, jako nový začátek. Objevte to, co děláte s nadšením a vášní, a pak objevíte práci vašich snů. Vždyť již víte, že právě takovou si plně zasloužíte.

Zdroj: Ralph Smart – Žijme naplno (Feel Alive, 2014)

Dnes, 17:30
Přišel na něj Oskar Troplowitz (18. 1. 1863 - 27. 4. 1918) pocházející z polského...
Dnes, 16:00
Vize markýze de Sade byly plné nejtemnějších zákoutí lidské sexuality a nevídané perverze. Od prvních...
Dnes, 14:00
Na dnešek jsme slíbili povídání o jednotlivých elektrických kuchyňských pomocnících. Pojďme rovnou k věci. Mixér, šlehač,...
Dnes, 11:30
Lákavé pronikání do tajemného podzemí i touha stát se objevitelem dosud neznámých a nevídaných prostor...
Dnes, 10:00
Vysoké Tatry svědčí romantikům i absolutním realistům. A je tu báječně, a pokud se nám...
Dnes, 08:00
Brokolici spousta lidí vyloženě nenávidí. Přitom jde o velmi zdravou a chutnou zeleninu, kterou lze...
Včera, 17:30
Dnes už málokomu něco řeknou jména Patrice Lumumba, Mobido Nkrumah či Ben Bella. V 60. letech...
Včera, 16:00
Měl se stát novou nadějí pro upadající říši, měl se stát vůdcem, který promění zastaralou...
Včera, 15:01
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
Včera, 14:00
Doprovází nás od nepaměti. V jeho světle tančí víly, běhají vlkodlaci a Bílá paní chodí...
Reklama