25℃
Dnes je 18. září , svátek má Kryštof

Patočkově se vyhněte, dnes obzvláště

Opravy jízdního pruhu na Patočkově ulici v Praze 6, konkrétně v úseku Pod Královkou-Bělohorská, komplikují dopravu na Břevnově. Vliv ale mají i na dopravu v dalších částech Prahy. Zejména v dopravní špičce se výjezd z centra stává takřka nemožným.

Reklama

 

Na Patočkově ulici za výjezdem z tunelového komplexu probíhá oprava povrchu vozovky a pokládka takzvaného tichého asfaltu. Auta mohou jezdit ve směru z centra v jednom jízdním pruhu. Trvat budou práce na silnici až do druhé poloviny listopadu.

Jde o nervy

Nervy ztrácejí nejen řidiči, ale i radnice šesté městské části. Ta sice pokládku tichého asfaltu urgovala na pražském magistrátu už několik let, nesouhlasí ale s termínem, který byl k opravám vybrán.

„V souvislosti se zprovozněním tunelového komplexu Blanka došlo v Patočkově k výraznému navýšení provozu, z toho důvodu jsme jako jedno z opatření požadovali instalaci tichého asfaltu, který by alespoň částečně pro obyvatele nárůst provozu eliminoval. Dalo by se sice říci – lepší pozdě, než nikdy, jistě se ale všichni shodneme, že takto rozsáhlé omezení  provozu by v prázdninovém období bylo pro tisíce řidičů mnohem přijatelnější,“ komentoval dopravní situaci starosta šestky Ondřej Kolář (TOP 09).

Radnice hledá řešení

Patočkova ulice je klíčová tepna Prahy 6. Radnice proto vymýšlí, jak dopady uzavírku zmírnit a jak nejlépe zprůjezdnit křižovatky. Radnice také připomíná, že podél Patočkové je několik přechodů pro chodce, jeden přímo u Základní školy J. A. Komenského. Objevit by se na trase mělo také dopravní značení, které by řidičům pomohlo najít místa, která mohou využít k otočení do opačného směru.

Takzvaný tichý asfalt chrání řadu silnic, má schopnost ztišit hluk aut. Má ale i své odpůrce, kteří upozorňují na to, že je nákladný a potřebuje poměrně náročnou údržbu, jinak o své schopnosti přijde. Je totiž třeba čistit póry silnice, které zvuk pohlcují, ale provozem se zanášejí.

Dnes, 16:30
Vedení pražské městské části Slivenec plánuje stavbu polyfunkčního domu, ve kterém budou malometrážní byty, společenský...
Dnes, 15:26
Připomínky k návrhu nového pražského územního plánu podalo asi 6500 osob, firem či institucí, celkem...
Dnes, 15:00
Praha začne připravovat studii stavby Rohanského mostu mezi Karlínem a Holešovicemi. Hotova by měla být...
Dnes, 14:00
Několik desítek plyšových hraček přinesli lidé před Strakovu akademii, kde je sídlo české vlády. Donesli...
Dnes, 12:09
Cedule s nápisem „Šabachův park“ je totiž umístěna na výtahu z parkoviště pod ním. Nikomu...
Dnes, 11:13
V Pelléově vile byli oceněni čestní občané a občanky Prahy 6, jejichž volbu radě v...
Dnes, 10:18
Olšanský rybník a Nový rybník pod Šeberovem byly v letošním roce zbaveny letitých nánosů bahna....
Dnes, 08:26
Stárnutí populace je neoddiskutovatelným trendem dnešní doby. Počty seniorů se neustále zvyšují také v Praze.
Včera, 17:22
Pražský magistrát zprovoznil nový sčítač cyklistů a chodců. Takzvaný totem je umístěn na Podolském nábřeží...
Včera, 16:33
Je to tentokrát nabitý týden, začíná se na lodi a končí pod hanspaulským zámečkem, doufám...
Reklama