4℃
Dnes je 16. prosinec , svátek má Albína

Patočkově se vyhněte, dnes obzvláště

Opravy jízdního pruhu na Patočkově ulici v Praze 6, konkrétně v úseku Pod Královkou-Bělohorská, komplikují dopravu na Břevnově. Vliv ale mají i na dopravu v dalších částech Prahy. Zejména v dopravní špičce se výjezd z centra stává takřka nemožným.

Reklama

 

Na Patočkově ulici za výjezdem z tunelového komplexu probíhá oprava povrchu vozovky a pokládka takzvaného tichého asfaltu. Auta mohou jezdit ve směru z centra v jednom jízdním pruhu. Trvat budou práce na silnici až do druhé poloviny listopadu.

Jde o nervy

Nervy ztrácejí nejen řidiči, ale i radnice šesté městské části. Ta sice pokládku tichého asfaltu urgovala na pražském magistrátu už několik let, nesouhlasí ale s termínem, který byl k opravám vybrán.

„V souvislosti se zprovozněním tunelového komplexu Blanka došlo v Patočkově k výraznému navýšení provozu, z toho důvodu jsme jako jedno z opatření požadovali instalaci tichého asfaltu, který by alespoň částečně pro obyvatele nárůst provozu eliminoval. Dalo by se sice říci – lepší pozdě, než nikdy, jistě se ale všichni shodneme, že takto rozsáhlé omezení  provozu by v prázdninovém období bylo pro tisíce řidičů mnohem přijatelnější,“ komentoval dopravní situaci starosta šestky Ondřej Kolář (TOP 09).

Radnice hledá řešení

Patočkova ulice je klíčová tepna Prahy 6. Radnice proto vymýšlí, jak dopady uzavírku zmírnit a jak nejlépe zprůjezdnit křižovatky. Radnice také připomíná, že podél Patočkové je několik přechodů pro chodce, jeden přímo u Základní školy J. A. Komenského. Objevit by se na trase mělo také dopravní značení, které by řidičům pomohlo najít místa, která mohou využít k otočení do opačného směru.

Takzvaný tichý asfalt chrání řadu silnic, má schopnost ztišit hluk aut. Má ale i své odpůrce, kteří upozorňují na to, že je nákladný a potřebuje poměrně náročnou údržbu, jinak o své schopnosti přijde. Je totiž třeba čistit póry silnice, které zvuk pohlcují, ale provozem se zanášejí.

Před 43 minutami
Silně podchlazenou ženu našli myslivci na okraji Nučic na Praze západ v sobotu dopoledne. Upozornil...
Před 1 hodinou
Noční hlad přepadne čas od času každého z nás. Nejsme-li doma, jsou často k dispozici...
Před 2 hodinami
Velmi opatrní by měli být senioři na Kladensku, varují policisté. V poslední době se rozmohli...
Dnes, 12:46
K poněkud zvláštní krádeži došlo ve čtvrtek u prodejny vánočních stromků v Praze 11. Muži...
Dnes, 11:48
Písničky bratří Ebenů, Karla Plíhala, Vlasty Redla, Jaromíra Nohavici, Václava Neckáře, Milana Drobného, Zuzany Navarové,...
Dnes, 09:15
Policisté hledají osmačtyřicetiletého muže, který ve středu 13. prosince utekl z nemocnice na Vinohradech v...
Dnes, 08:00
Mnohokrát se stalo, že moderní výstavba "zničila" genia loci určitého místa. Bezesporu se to stávalo...
Včera, 17:23
Čtyři mladíky zachytily kamery, když se sešli venku před stanicí metra Rajská zahrada a následně...
Včera, 15:26
Za odstranění pařezu ve dvoře domu Sekaninova 36 zaplatila Správa nemovitostí Praha 2 firmě FIKROSERVIS...
Včera, 14:47
V červenci nejen Pražané, ale i návštěvníci Prahy z celé Evropy budou mít příležitost přenést...
Reklama