• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 21.9.2023
  Ústecký kraj

  Studenti poletí na finále do Las Vegas

  Horizon Hydrogen Grand Prix je soutěž RC modelů s vestavěným vodíkovým článkem. Vítězství týmu HC Verva Racing Team 44 v národním finále je pro závodníky bezesporu velký úspěch.

  20.9.2023
  Středočeský kraj

  Mukařov oslavil výročí kostela a vydal knihu

  Obec Mukařov ve spolupráci s ŘKC farností Říčany uspořádala v půli srpna slavnost k 130. výročí od vysvěcení mukařovského kostela. Pozvání přijal kardinál Dominik Duka, který v Mukařově celebroval mši a v jejím závěru požehnal nové knize o kostele.

  20.9.2023
  Středočeský kraj

  O sekání trávy podél kutnohorské říčky Vrchlice se stará Povodí Labe

  Ne každému městu se podaří tak jako Kutné Hoře mít v podstatě na dosah ruky zónu nefalšované přírody, vhodnou k procházkám i sportovním aktivitám, poznávání květin i dalších rostlin, pozorování ryb (najdou se zde dokonce i pstruzi), divokých kachen, sledování proměn v závislosti na počasí. Právě takovou lokalitou je okolí říčky Vrchlice, na jejíchž březích skládal text české národní hymny kutnohorský rodák Josef Kajetán Tyl.

  20.9.2023
  Středočeský kraj

  U Příbrami došlo k vážnému střetu auta a autobusu

  Dopravu na tahu 4 u Příbrami v úterý odpoledne zastavila nehoda auta a autobusu. Jeden člověk je vážně zraněný, podle prvotních informací jde o řidiče osobního vozu. Vrtulník jej přepravil do nemocnice. V autobusu se nikdo nezranil.

  19.9.2023
  Středočeský kraj

  Kámen po kameni. V Dobříši rozebírají Karlův most

  Stavbaři začali ručně rozebírat památkově chráněný most přes Pilský potok v Dobříši na Příbramsku, který je miniaturní replikou Karlova mostu v Praze. Zabere jim to tři až čtyři týdny.

  19.9.2023
  Středočeský kraj

  Předjíždění kolony způsobilo nehodu se třemi zraněnými

  Při nehodě u Mochova u Prahy se v pondělí ráno zranili tři lidé, jednoho do nemocnice přepravil vrtulník. Silnice byla po dobu zásahu záchranářů uzavřená. Jeden z vozů předjížděl kolonu a v protisměru se střetl s dodávkou.