19.8.2022
Zprávy

Turistické štítky na hole. Zajímavost z Muzea Mladoboleslavska

Češi byli, jsou a asi i nadále budou národem náruživých turistů. Možná prvním českým turistou byl Karel Hynek Mácha, který s oblibou podnikal dlouhé pěší cesty, při kterých cíleně vyhledával romantické přírodní scenérie a místa spojená s minulostí, zvláště pak různé hrady a zříceniny.

18.8.2022
Zprávy

Zrekonstruované synagogy v Plzni a Čáslavi byly velkým lákadlem Dne židovských památek

V neděli 14. srpna se v České republice uskutečnil pátý ročník Dne židovských památek. Zdarma nebo za dobrovolné nebo symbolické vstupné bylo zpřístupněno 55 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a Slezsku a návštěvníci tak měli možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné, nebo prošly v posledních letech nákladnou opravou.

17.8.2022
Liberecký kraj

Spolek Frýdlantské okresní dráhy chce mít stálou muzejní expozici. Liberecký kraj pomůže

Celkem 3,4 milionu korun poskytne Liberecký kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu „Heřmanička – nádraží Frýdlant“. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy, který tam dlouhodobě provozuje železniční muzeum a nyní má nemovitosti pouze v pronájmu. Dobrovolný svaz obcí je proto bezplatně spolku převede.