21.5.2022
Liberecký kraj

Kounicův dům v České Lípě pokračuje na cestě znovuzrození po požáru

Přípravy rekonstrukce historicky cenné budovy Kounicova domu v centru České Lípy pokračují. Hotová je projektová dokumentace pro stavební povolení, nyní probíhá potřebná inženýrská činnost nutná k podání žádosti o vydání stavebního povolení. Jakmile jej bude město mít, rozběhnou se práce na projektové dokumentaci pro provedení stavby. Zhotovitele by město mohlo znát příští rok.

13.5.2022
Liberecký kraj

Kostel v Raspenavě dostal šanci. Už by do něj nemělo zatékat

Také v letošním roce odsouhlasili krajští radní a zastupitelé poskytnutí peněz na obnovu památek v rámci individuálních dotací. Tato částka činí 13,8 milionu korun. Jedním z projektů, které se dočkají podpory, je druhá etapa opravy střechy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Raspenavě. Na ni uvolní kraj 800 tisíc korun; na předchozí loňskou etapu věnoval 650 tisíc.

11.5.2022
Liberecký kraj

Anifilm začal a rozdal první ceny. Bodovalo Moje slunce Mad

V úterý 10. května začal v Liberci Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM. Na slavnostním zahájení vyhlásili pořadatelé vítěze soutěže Český obzor a předali také Cenu za celoživotní přínos animovanému filmu. Festival, letos zaměřený na humor v animaci, nabízí široký, nejen filmový program. V Liberci potrvá do neděle 15. května.