21.9.2021
Praha

Kim Cattrall si pamatujete jako Samanthu ze Sexu ve městě, hrála ale i s Belmondem

K její nejznámější roli patří svérázná Samantha Jones ze seriálu Sex ve městě. Kim Cattrall si ale střihla hlavní roli i v krimikomedii Bezva finta po boku nedávno zesnulého Jean-Paul Belmonda. K vidění pak byla i v populární Policejní akademii. Její života ale rozhodně nebyla bezstarostný a veselý.

20.9.2021
Zprávy

Holešovice opět ožijí knihami. Svět knihy bude hostit stovky účinkujících

Již 26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy bude hostit šest stovek účinkujících z 27 zemí a regionů. Uskuteční se 23. až 26. září na Výstavišti v Holešovicích. Jeho letošní motto zní Můj domov je v jazyce, které podle pořadatelů vyjadřuje záměr prozkoumat vztah děl a jejich autorů k jazyku, geografické i mentální příslušnosti k dané zemi. Čestným hostem veletrhu je Francie.

20.9.2021
Praha

Den architektury se zaměří na dílo Jana Kotěry. O prvním říjnovém víkendu nabídne zdarma bohatý program

Jedenáctý ročník festivalu Den architektury nabídne Pražanům i návštěvníkům hlavního města o prvním říjnovém víkendu zdarma bohatý program na desítkách mnohdy nepřístupných míst. Tentokrát má v hledáčku cestování a pohyb městem. Nabídne procházky po bývalých i stále fungujících pražských nádražích, prohlídku metra nebo výlet vlakem.