• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 27.9.2023
  Praha

  Noční jízda metrem připomene zapomenuté příběhy

   Jako součást festivalu alternativní kultury …příští vlna/next wave… se ve středu v noci uskuteční divadelní noční jízda metrem na trase C. Má připomenout skryté, zapomenuté i neveřejné příběhy spojené s budováním pražského metra. Lidé, kteří se chtějí akce zúčastnit, se sejdou ve 23:59 před vestibulem stanice Florenc.

  27.9.2023
  Praha

  Hasiči pražského dopravního podniku slaví padesátiny

  V roce 1973 tehdejší státní orgány požární ochrany rozhodly, a jako podmínku pro kolaudaci stavby metra stanovily, že Dopravní podnik – Metro musí zřídit vlastní profesionální požární jednotku specializovanou na hašení požárů a záchranné práce v metru.

  27.9.2023
  Praha

  Petr Pavel chystá přesun do Lumbeho vily

  Prezident Petr Pavel se v nejbližších dnech přestěhuje do Lumbeho vily, řekl v úterý novinářům při návštěvě Brna. Vila je na Pražském hradě. Po stavebních úpravách je připravená k využívání.

  26.9.2023
  Praha

  Hledá se žena s růžovým culíkem. Vyzvedla nelegálně objednané zboží

  Pražští kriminalisté hledají asi třicetiletou ženu s dlouhým růžovým culíkem, která ze samoobslužného boxu vyzvedla nelegálně objednané zboží. V balíčku, který odnesla, byly mobilní telefony za více než 100 000 korun. Objednal je neznámý pachatel, který se podvodně dostal do zákaznického účtu na internetu. 

  26.9.2023
  Praha

  Praha 11 je již řadu let bez dětské pohotovosti

  Jedna z největších pražských městských částí Praha 11 je již řadu let bez dětské pohotovosti. I přesto, že starostka Prahy 11 ve svém volebním programu pohotovost přislíbila, pořád se nic neděje.

  26.9.2023
  Praha

  Na pomoc pražským bezdomovcům půjde přes 15 milionů

  Pražský magistrát rozdělí v příštím roce mezi jednotlivé městské části zhruba 15,5 milionu korun na projekty zabývající se problémy s bezdomovectvím. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili radní na svém jednání.

  26.9.2023
  Praha

  Školáci na Břevnově mají novou školní jídelnu

  Děti ze základní školy J. A. Komenského na Břevnově už během obědů nemusí čekat, až se jim uvolní místo u stolu. Od září mají k dispozici novou, rozšířenou jídelnu. Polepšily si také kuchařky, které nyní vaří v moderně zrekonstruované kuchyni.

  26.9.2023
  Praha

  Dvorecký most i přes problémy pomalu ale jistě roste

  Nový most mezi Podolím a Zlíchovem má založené hlubinné piloty, opěry a pilíře spodní části stavby. Stavbu Dvoreckého mostu doprovází neočekávané události kvůli složitým geologickým podmínkám.