• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 22.9.2023
  Středočeský kraj

  Nehoda na obchvatu Kolína si vyžádala šest zraněných

  Silnice I/38 na obchvatu Kolína byla ve čtvrtek odpoledne zhruba čtyři hodiny uzavřená kvůli nehodě dvou osobních aut a kamionu. Šest lidí utrpělo zranění, jednoho transportovali záchranáři vrtulníkem se středně těžkým zraněním do pražské nemocnice, dalších pět lidí má lehčí poranění. 

  21.9.2023
  Zajímavosti

  Motýlí dálnice lákají vzácné druhy

  Průseky elektrického vedení jsou vnímány jako nutné zlo. Stromy a keře, které zde rostou přirozeně, jsou zdrojem problémů pro provozovatele přenosové sítě, protože jejich růstem vzniká vysoké riziko požáru či dokonce poranění.

  21.9.2023
  Ústecký kraj

  Studenti poletí na finále do Las Vegas

  Horizon Hydrogen Grand Prix je soutěž RC modelů s vestavěným vodíkovým článkem. Vítězství týmu HC Verva Racing Team 44 v národním finále je pro závodníky bezesporu velký úspěch.

  18.9.2023
  Středočeský kraj

  Pohřešovaná dívka nemá u sebe léky na epilepsii. Pomozte s pátráním

  Středočeští policisté pátrají po patnáctileté dívce, která se už několik dní nevrátila domů a zřejmě se pohybuje se svým přítelem v Českém Brodě. Hledaná Natálie Škodová z okresu Praha-východ se léčí s epilepsií, ale léky u sebe nemá. Je proto důvodná obava o její zdraví.

  17.9.2023
  Zlínský kraj

  Českou vesnicí roku 2023 se stala venkovská obec z Uherskohradišťska

  Vesnicí roku 2023 České republiky se stala Ostrožská Lhota z Uherskohradišťska ve Zlínském kraji. Na druhém místě skončila obec Hrádek z Frýdecko-Místecka v Moravskoslezském kraji, třetí příčku obsadila Dolní Poustevna z Děčínska v Ústeckém kraji.

  16.9.2023
  Lifestyle

  Herec s uhrančivým pohledem se nebál ničeho. Ani vlastní smrti!

  Patřil k nejvýraznějším talentům své generace, ale pro správnou věc se nebál riskovat kariéru. A když pak přišla nabídka zahrát si legendárního Fausta, který prý přináší těm, kteří tuto úlohu přijmou, smrt, neměl strach ani tentokrát. Jenže právě u něj se nešťastná pověra potvrdila.