• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 26.9.2023
  Liberecký kraj

  Na Frýdlantsku byla zachycena vlčí smečka se sedmi mláďaty

  Minimálně sedm vlčích mláďat se narodilo letos na jaře v česko-polském příhraničí ve Frýdlantském výběžku na Liberecku. Dokazuje to kamerový záznam, který smečku s 11 vlky zachytil. V tiskové zprávě o tom v úterý informovalo Hnutí Duha.

  21.9.2023
  Zajímavosti

  Motýlí dálnice lákají vzácné druhy

  Průseky elektrického vedení jsou vnímány jako nutné zlo. Stromy a keře, které zde rostou přirozeně, jsou zdrojem problémů pro provozovatele přenosové sítě, protože jejich růstem vzniká vysoké riziko požáru či dokonce poranění.

  21.9.2023
  Ústecký kraj

  Studenti poletí na finále do Las Vegas

  Horizon Hydrogen Grand Prix je soutěž RC modelů s vestavěným vodíkovým článkem. Vítězství týmu HC Verva Racing Team 44 v národním finále je pro závodníky bezesporu velký úspěch.

  19.9.2023
  Liberecký kraj

  Studenti liberecké univerzity mohou používat umělou inteligenci

  Technická univerzita v Liberci umožní studentům používat od tohoto semestru při studiu umělou inteligenci (AI). Podmínkou ale je, že její použití musí student ve své práci uvést. Pravidla využívání AI při výuce a tvůrčí práci definuje a upravuje směrnice platná od 1. září.

  17.9.2023
  Zlínský kraj

  Českou vesnicí roku 2023 se stala venkovská obec z Uherskohradišťska

  Vesnicí roku 2023 České republiky se stala Ostrožská Lhota z Uherskohradišťska ve Zlínském kraji. Na druhém místě skončila obec Hrádek z Frýdecko-Místecka v Moravskoslezském kraji, třetí příčku obsadila Dolní Poustevna z Děčínska v Ústeckém kraji.

  17.9.2023
  Liberecký kraj

  Oprava mostů u Žďárku omezí dopravu na rychlostní silnici na Liberecku

  Provoz na rychlostní silnici 35 na Liberecku v Paceřickém kopci od pondělí omezí oprava dvou mostů a povrchu silnice u Ždárku. Po dobu prací, které budou přerušené na zimu, bude doprava obousměrně vedená v jednom jízdním pásu, kdy v tomto kopci ho tvoří dva jízdní pruhy v klesání a tři ve stoupání.