• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 27.9.2023
  Ústecký kraj

  Slavnosti pastvin upozornily na vzácnou orchidej

  Šesté Slavnosti pastvin na Hlinné u Litoměřic nabídly v sobotu 9. září zábavu i poučení na celý den. Nejen pro děti byl připraven zážitkový okruh plný úkolů. Za jejich splnění si domů odnesly originální odměnu v podobě vzpomínkové medaile.

  26.9.2023
  Ústecký kraj

  Litoměřice získaly darem tradiční filipínské oděvy

  Unikátní dárek v podobě tradičních filipínských oděvů převzalo vedení Litoměřic od Jany Šedivé, která do letošního roku působila jako velvyslankyně České republiky ve filipínské Manile.

  25.9.2023
  Ústecký kraj

  Sponzoringový program pomůže místním komunitám

  Holcim Česko, globální lídr v oblasti udržitelných stavebních řešení, si zakládá na podpoře a posilování místních komunit. Proto nově zahájil Sponzoringový program Holcim Česko s cílem ještě více posílit svoji angažovanost v regionu Litoměřicka. Na podporu je připraveno 400 tisíc korun.

  22.9.2023
  Ústecký kraj

  Fashion and Beauty Show vynesla hospici přes 40 tisíc korun

  Šestý ročník benefiční akce Fashion and Beauty Show 2023 se konal v pátek 8. září v golfovém klubu Kotlina v Terezíně. Charitativní projekt si klade za cíl spojit sílu žen a podnikatelek, zviditelnit jejich práci, oslavit jejich úspěchy a pomoci potřebným.

  22.9.2023
  Ústecký kraj

  Potravinářská firma zlepšila produkci díky dotacím

  Zemědělci, samospráva, třeba složky integrovaného záchranného systému, ale také podnikatelé působící v potravinářství, mohou prostřednictvím dotací značně zvýšit kvalitu svých služeb. Důkazem je rodinná firma Chovaneček s vyhlášenou litoměřickou pršutérií.

  21.9.2023
  Zajímavosti

  Motýlí dálnice lákají vzácné druhy

  Průseky elektrického vedení jsou vnímány jako nutné zlo. Stromy a keře, které zde rostou přirozeně, jsou zdrojem problémů pro provozovatele přenosové sítě, protože jejich růstem vzniká vysoké riziko požáru či dokonce poranění.

  21.9.2023
  Ústecký kraj

  Studenti poletí na finále do Las Vegas

  Horizon Hydrogen Grand Prix je soutěž RC modelů s vestavěným vodíkovým článkem. Vítězství týmu HC Verva Racing Team 44 v národním finále je pro závodníky bezesporu velký úspěch.