25.5.2022
Mladoboleslavsko

V Mladé Boleslavi začala stavba nového mostu, povede z automobilky nad dálnicí D10

V úterý odpoledne slavnostně zahájila automobilka Škoda Auto stavbu mostu Laurina & Klementa přes dálnici D10. Nové přemostění vznikne mezi sjezdy č. 44 Mladá Boleslav a 46 Kosmonosy. Tato stavba je projektována jako směrově rozdělená, čtyřproudá, oboustranná komunikace. Do projektu dále náleží nová brána do areálu závodu Škoda Auto a rovněž navazující komunikace III. třídy.

25.5.2022
Liberecký kraj

Turnov o víkendu hostí tradiční Staročeské řemeslnické trhy. Jeho součástí jsou i koncerty a divadelní představení

Festival řemesel, hudby a divadla – to jsou Staročeské řemeslnické trhy v Turnově. Pětadvacátý ročník této akce, který se koná o tomto víkendu, je v letošním roce významnou součástí oslav 750. výročí první písemné zmínky města Turnov. Staročeské řemeslnické trhy jsou vyvrcholením týdne oslav tohoto významného výročí.

24.5.2022
Liberecký kraj

Výročí Rumburské vzpoury připomene pietní akt. Vzpomenete si, o co šlo?

Město Nový Bor pořádá pietní akt u příležitosti 104. výročí Rumburské vzpoury.
Společná vzpomínka na ty, kteří položili své mladé životy za přesvědčení o nesmyslnosti válečného běsnění a v touze po jeho ukončení, proběhne v pátek 27. května v 10 hodin u pomníku rumburských hrdinů na Lesním hřbitově.

21.5.2022
Liberecký kraj

Kounicův dům v České Lípě pokračuje na cestě znovuzrození po požáru

Přípravy rekonstrukce historicky cenné budovy Kounicova domu v centru České Lípy pokračují. Hotová je projektová dokumentace pro stavební povolení, nyní probíhá potřebná inženýrská činnost nutná k podání žádosti o vydání stavebního povolení. Jakmile jej bude město mít, rozběhnou se práce na projektové dokumentaci pro provedení stavby. Zhotovitele by město mohlo znát příští rok.