20.9.2021
Zprávy

Holešovice opět ožijí knihami. Svět knihy bude hostit stovky účinkujících

Již 26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy bude hostit šest stovek účinkujících z 27 zemí a regionů. Uskuteční se 23. až 26. září na Výstavišti v Holešovicích. Jeho letošní motto zní Můj domov je v jazyce, které podle pořadatelů vyjadřuje záměr prozkoumat vztah děl a jejich autorů k jazyku, geografické i mentální příslušnosti k dané zemi. Čestným hostem veletrhu je Francie.

17.9.2021
Zprávy

Hana Lipovská byla odvolána z rady České televize

Sněmovna na návrh svého volebního výboru odvolala z Rady České televize její členku Hanu Lipovskou. Důvodem bylo údajné porušení zákona o České televizi a ztráta nezávislosti, o níž tento zákon hovoří. Lipovská kandiduje v říjnových sněmovních volbách za uskupení Volný blok, jehož lídrem je i nezařazený poslanec Lubomír Volný. Lipovskou ve Sněmovně hájil. Lipovská v radě vystupovala proti řediteli České televize Petru Dvořákovi.

17.9.2021
Zprávy

V Rakovníku se budou řešit podmínky privatizace bytů postavených z dotací

Vedení rakovnické radnice bude řešit podmínky privatizace bytů v ulicích Otýlie Beníškové a Jirkovského, které město postavilo za státní dotaci. Dle smluv a platných aktuálních zákonů není jasné, zda a kolik by lidé za byty měli platit. Na soud se ještě nikdo neobrátil a vedení města se snaží o to, aby k tomu nedošlo, sdělil místostarosta Rakovníka Jan Švácha (za Společně pro Rakovník).