200 dobrovolníků s pytli se vydalo uklidit Brdy

24.4.2022
Redakce

Zhruba 200 dobrovolníků se v sobotu zapojilo do úklidu Chráněné krajinné oblasti Brdy, odpadky sbírali na 341 kilometrech turistických a cyklistických cest. Rozsahem šlo zřejmě o největší úklidovou akci v Brdech, loni podobný počet sběračů prošel 240 kilometrů tras. Proti loňskému roku bylo odpadků v lese méně, řekl za pořadatele Pavel Čámský.

Mezi dobrovolníky byli například lidé z Příbrami, Prahy nebo i z Mariánských Lázní. Někteří se přihlásili na poslední chvíli. „Původně bylo přihlášených asi 150 lidí, ale odhaduji, že finální číslo bude zase kolem 200, tedy zhruba něco podobného jako loni,“ uvedl Čámský.

Pořadatelé stanovili 38 úklidových tras, pytle s odpadky i rozměrnější předměty dobrovolníci zanechávali na okrajích cest. Kromě pytlů s odpadky vynášeli z lesa pneumatiky, někteří našli třeba i dřevěné sloupy. Množství sebraného odpadu bude podle Čámského podobné jako loni, kdy se však uklízelo na menší ploše. Znamená to, že nepořádku bylo nyní v lese o něco méně. Nejvíce odpadků bývá podle Čámského kolem obcí a na okrajích lesů, uvnitř bývalého újezdu je situace lepší.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte