• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 40. ročník Orlického maratonu přilákal na horské sedlo Šerlich přes nepřízeň počasí téměř 500 závodníků

  5.2.2024
  Redakce

  Jubilejní 40. Orlický maraton se odehrál jako třetí závod seriálu ČEZ SkiTour na horském sedle Šerlich v Orlických horách, kam zavítalo téměř 500 odvážných lyžařů zdolat místní tratě kolem Velké Deštné. Vítr, déšť i teplo sice znesnadňovaly výkony, přesto se však pozitivní atmosféra nesla celým prvním únorovým víkendem.

  Na sobotní dětské obratnostní závody a také VW 20 kilometrů volným stylem navázala nedělní klání technikou klasickou. Na výběr měli závodníci z distancí na 10 km s Českou televizí a pak také na 20 a 40 kilometrů. Větru, dešti a teplému počasí se nedá poručit, ale závodníci s horskými podmínkami bojovali na tratích, které vystavěl bývalý reprezentant a olympionik v běhu na lyžích Petr Michl velice statečně.

  V tom pravém Orlickém maratonu, závodě na 40 kilometrů, se stal prvním mužem leader celého seriálu Petr Knop z týmu eD system Silvini Team a mezi ženami si pro zlatou pozici dojela Martina Setunská z týmu SKI Sokol Zaječice. V závodě na 20 kilometrů zvítězil reprezentant v rychlostní kanoistice a olympionik Martin Fuksa, pro kterého to byl zároveň jeho první vítězný závod v běžeckém lyžování. „Podařilo se mi vyhrát můj první běžkařský závod v životě, takže pocity mám určitě skvělý. Ten déšť a počasí, které úplně nepřálo, mi nevadí. Jsem kluk od vody, takže na vodu jsem zvyklý a na těžký podmínky taky. Zázemí skvělý, teplo, teď trošku rozmrzám a určitě tu nejsem naposled, protože mám rád zažít něco nového,” říká olympionik a mistr světa Martin Fuksa. Jako první žena na 20 kilometrech se umístila Anna Sellers z týmu eD system Silvini Team. V závodě ČT na 10 kilometrů se stali vítězkou a vítězem mladé naděje Anna Sedláčková a Martin Šír.

  Díky vyhřívanému zázemí v podobě ČEZ Energy zóny, T-Mobile Lounge a ORLEN relax zóny se všichni závodníci mohli pořádně ohřát, posilnit, podívat se na výsledky a také si užít neformální atmosféru a zábavu.

  Všichni zúčastnění si zaslouží jeden velký klobouk dolů a my už se těšíme na dalším závodě seriálu, který proběhne v Jeseníkách 24.-25. února 2024. Tak skol na JeLyManovi!

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte