6 hodin. Tak dlouho stály vlaky mezi Chocní a Ústím nad Orlicí

6.8.2022
Redakce

Kvůli poruše trakčního vedení byl v sobotu více než šest hodin zastavený provoz na železničním koridoru v úseku Choceň – Ústí nad Orlicí. Vlaky čekaly, až bude závada opravená. Později byla pro cestující v úseku zavedena náhradní autobusová doprava. K poruše došlo ráno před 07:00 a podařilo se jí opravit kolem 13:00. Náročná oprava trakčního vedení v Brandýse nad Orlicí je dokončená, úsek koridoru je opět průjezdný.

„Až do stabilizace provozu je však potřeba počítat s nepravidelnostmi v dopravě, před cestou si prosím ověřte aktuální informace,“ uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Dodal, že za vzniklé komplikace se Správa všem cestujícím omlouvá.

Podle mluvčího Drážní inspekce Jana Kučery se u Brandýsa nad Orlicí srazil nákladní vlak se spadlým trolejovým vedením. V noci také v Brandýse vykolejilo pracovní drážní vozidlo na výhybce, provoz byl zčásti obnoven kolem 06:30.

Železniční dopravce zavedl v úseku náhradní autobusovou dopravu, i tak se ale délka přepravy výrazně prodloužila. „Jela jsem z Prahy, nejdříve nás zastavili v Přelouči, kde jsme čekali asi hodinu. Potom vlak pustili dál a oznámili nám, že v Chocni musíme přestoupit na autobus do České Třebové. Byl nacpaný k prasknutí. Celkem jsem přijela o dvě hodiny pozdě,“ řekla jedna z cestujících.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte