Adventní atmosféru přiveze do Plzně vánoční tramvaj

28.11.2021
Andrea Jančová

Dnes na první adventní neděli vyjede z vozovny Plzeňských městských dopravních podniků speciálně vyzdobená vánoční tramvaj. Kromě vnějšího polepu a světelných dekorací bude již standardně vyzdoben i interiér vozu. Od zítřka bude vánoční tramvaj cestující vozit na pravidelných linkách 2 a 4.

Na výzdobě tramvaje se pracovalo týden. Kromě celoplošného polepu, na kterém jsou v letošním roce zachyceny vánoční tradice, jako je zpívání koled, vánoční kapr, pečení cukroví nebo posílání dopisů Ježíškovi, je tramvaj vyzdobena přibližně dvěma tisíci světýlek. Již samozřejmostí je i vyzdobený interiér vozu.„ Vánoční tramvaj je mezi našimi cestujícími velice oblíbená a každý rok registrujeme enormní množství pozitivních ohlasů. Myslím si, že především v této nelehké době je důležité šířit radost a pozitivní náladu, proto jsme se rozhodli, že neporušíme tradici a tramvaj vypravíme i v letošním roce,“ řekl náměstek Roman Zarzycký.

Vánoční tramvaj- příprava

Poprvé tramvaj vyjede v neděli v 16:25 ze zastávky U Synagogy. Dnes bude vánoční tramvaj jezdit na speciální trase U Synagogy – Náměstí Republiky – Anglické nábřeží – Hlavní nádraží – Mikulášské náměstí a zpět. Jízdy budou v neděli zdarma a odbavování bude ve všech zastávkách.

Od pondělí bude tramvaj nasazována na pravidelné linky. V pracovní dny na linku 4 a o víkendech na linku 2. Podrobné jízdní řády zájemci naleznou na webových stránkách www.pmdp.cz. Vánoční tramvaj bude jezdit v ulicích Plzně minimálně do konce prosince.

Zdroj :vzNepřehlédněte