Agresivní muž kopl řidiče autobusu do obličeje, ten musel být ošetřen rychlou záchrannou službou

1.10.2021
Roman Kořinek

Devětadvacetiletému muži z Karlových Varů jeden incident nestačil. O pár dní později nalezl dámskou peněženku s osobními doklady a platební kartou, kterou několikrát neoprávněně použil.

„Mezi agresorem a řidičem autobusu došlo v odpoledních hodinách ke slovní rozepři, na jejímž konci bylo fyzické napadení sedmapadesátiletého řidiče. Toho obviněný muž kopl do obličeje. Řidič upadl na zem a jeho zranění mu musela ošetřit osádka zdravotnické záchranné služby,“ popisuje průběh incidentu policejní mluvčí Eva Valtová.

Na místo konfliktu byla přivolána policejní hlídka, která agresivního devětadvacetiletého muže zadržela a eskortovala na služebnu. Z té byl po provedení nezbytných úkonů propuštěn. Zanedlouho ale skončil v hledáčku policie znovu, protože o několik dní později nalezl dámskou peněženku s osobními doklady a platební kartou.

„Peněženku si místo odevzdání ponechal a navíc v několika případech zaplatit nalezenou platební kartou. Karlovarští policisté mu proto sdělili podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí až dva roky vězení,“ dodala policejní mluvčí.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte