• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Ani šestý pokus o prodej pražského Paláce Broadway nevyšel, nikdo o něj nemá zájem

  29.2.2024
  Doris Drienová

  Ani šestý pokus o prodej pražského Paláce Broadway se nezdařil. V elektronické aukci, kterou vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), nikdo nenabídl ani vyvolávací cenu 911 milionů korun.

  Vyplývá to ze záznamu o aukci na internetu. Mluvčí úřadu Michaela Tesařová sdělila, že ÚZSVM nyní osloví současného nájemce nemovitosti s nabídkou odkoupení Paláce Broadway za vyvolávací cenu z dražby.

  „Stávající nájemce může své přednostní právo uplatnit do tří měsíců od doručení výzvy. Cílem ÚZSVM je pro tuto výjimečnou nemovitost, která se nachází v nejlukrativnější části Prahy, najít co nejdříve definitivního vlastníka, který pro ni nalezne smysluplné využití a vdechne jí nový život,“ uvedla Tesařová. Majetkový úřad oslovil nájemce s nabídkou odkoupení paláce i po předchozích aukcích, ten ale nikdy neprojevil zájem.

  ÚZSVM se snaží o prodej Paláce Broadway v elektronických aukcích od září 2021. Do všech pěti předchozích dražeb se vždy přihlásil jeden zájemce, který sice složil kauci, ale nepodal žádný příhoz. Stejná situace se podle Tesařové opakovala i v nynější dražbě. Předchozí aukce se uskutečnila v září, tehdy byla vyvolávací cena 930 milionů korun.

  Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého z 30. let minulého století je mezi ulicemi Celetná a Na Příkopě nedaleko náměstí Republiky. Budovu tvoří tři propojené trakty. Patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti prostory funkcionalistického paláce využívá Divadlo Broadway.

  ÚZSVM v souladu se zákonem nabídl objekt poté, co ho převzal, nejprve jiným státním institucím. Žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto úřad hledá nového vlastníka prostřednictvím elektronické aukce.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte