Anketa Talent Jihočeského kraje za rok 2021 má své vítěze

23.2.2022
Jiří Bydžovský

Technická, přírodovědná, hudební, výtvarná, taneční, humanitní a všestranný talent. To bylo sedm kategorií, ve kterých sbírali úspěchy nadaní žáci a studenti v 21. ročníku ankety Talent Jihočeského kraje za rok 2021. Čtyřicet šest nejlepších si odneslo ocenění.

„Těším se na každého z vás, jen mi dovolte jednu větu, nebo spíš myšlenku, kterou musím zmínit. K tomu, aby se talent opravdu rozvinul jsou potřeba tři věci. Potřebujete dobré vedení, které začíná v rodině. Takže já děkuji vašim rodičům a gratuluji vám, že je máte. Potřebujete dobré vedení, ať už ve škole, nebo někde v klubu. Takže vám gratuluji k tomu, že máte dobré učitele, dobré trenéry, dobré vedoucí. A ta třetí věc, to jste vy sami. Vy, kteří máte kromě talentu také píli a houževnatost. Dnes jste ještě malí, ale já vám přeji i do budoucna, aby vám žádná z těch výše jmenovaných věcí nikdy nechyběla a my se s vašim talentem, pílí a houževnatostí potkali i poté, co dospějete,“ uvedl při předávání ocenění Pavel Klíma/TOP 09/ náměstek hejtmana pro školství.

Nominace do ankety, jejímž vyhlašovatelem byl Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích, byly přijímány do 4. února 2022. Úspěšné žáky a studenty ucházející se o ocenění Talent Jihočeského kraje za rok 2021 mohli navrhovat učitelé, vychovatelé, vedoucí kroužků, rodiče, příbuzní nebo třeba kamarádi.

Tradiční soutěž pro nadané žáky se loni kvůli pandemii COVID-19 uskutečnila online formou. Letos si tak ocenění mohli převzít ceny osobně.

Zdroj:vzNepřehlédněte