Včera zveřejnila Městská policie Kralupy nad Vltavou na svém facebooku video z incidentu z počátku prosince loňského roku, při kterém psychicky narušený muž s východoevropským přízvukem nejprve slovně, pak i fyzicky napadá policisty a strážníky městské policie. Jeho jednání neskončilo bez následku a muž dostal, kromě lekce slušného chování i pouta a teď mu hrozí až tři roky vězení.
Jak uvádí kralupští strážníci, k události došlo už na začátku prosince, informace ale zveřejnili až s odstupem s ohledem na dříve prováděné úkony trestního řízení. Jak se celá událost vlastně stala?
„Městská policie Kralupy nad Vltavou byla požádána Policií ČR o spolupráci při řešení oznámení. Na místě se nacházel muž, který byl čerstvě propuštěn z léčebného zařízení, byl pod vlivem alkoholu a vyhrožoval své rodině fyzickým napadením. Po příjezdu hlídek byla kontaktována oznamovatelka, která uvedla, že má obavu o svůj život. Muž se choval agresivně, odmítal prokázat svou totožnost a nerespektoval výzvy policistů ani strážníků. Jeho agresivita se postupně stupňovala a během zákroku začal strážníka verbálně urážet a vyhrožovat mu fyzickou likvidací,“ uvádí kralupští strážníci.

Navzdory opakovaným výzvám, které muž dostal, což je vidět i na videozáznamu, se neustále přibližoval ke strážníkovi, kterého dále hrubě urážel až jej fyzicky napadl. Strážník hrdinu jedním chvatem zpacifikoval a navíc mu pro jeho pokračující agresivitu nasadil i pouta.
Když už útočník seděl na zemi spoutaný, dále vyhrožoval policistům a strážníkům. Až se prý vrátí z války a Ukrajině, policisty popraví a policistku dokonce znásilní a pak ji zastřelí, což lze dobře slyšet i na videozáznamu.
Video zde.
„Dechová zkouška provedená Policií ČR následně prokázala hodnotu 2,11 ‰ alkoholu v dechu. Muž byl převezen na obvodní oddělení Policie ČR Kralupy nad Vltavou, kde opakovaně vyhrožoval. Po celou dobu zákroku směřovala činnost hlídek k ochraně zdraví všech zúčastněných osob,“ objasnili strážníci.
Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby a nebezpečné vyhrožování úřední osobě může útočník dostat trest odnětí svobody až na tři roky.
Zdroj: MP Kralupy nad Vltavou


















