• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Baumit proměnil první nominaci na titul v soutěži Stavba roku

  25.9.2023
  Simona Knotková

  Kompetenční centrum společnosti Baumit, slavnostně otevřené v loňském roce v Brandýse nad Labem, proměnilo první ze dvou nominací v prestižní soutěži Stavba roku, pořádané Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství.

  Ve čtvrtek 21. září převzal zástupce společnosti Baumit v Galerii Středočeského kraje Zvláštní cenu svazu podnikatelů ve stavebnictví, která se uděluje výjimečně pojatým sídlům společnosti. Oceněná budova Kompetenčního centra stále ještě zůstává ve hře o titul Stavba roku 2023. Hlasování o postup do finále soutěže potrvá do 23. listopadu 2023.

  Přední výrobce stavebních materiálů Baumit získal v této prestižní soutěži nominaci za realizaci svého Kompetenčního centra v Brandýse nad Labem. Stejně jako v minulém ročníku byly jednotlivé projekty, kterých bylo letos přihlášeno celkem 110, posuzovány pětičlennou odbornou porotou z řad architektů a inženýrů pod vedením prof. Ing. arch. Zdeňka Jirana. Kompetenční centrum v Brandýse nad Labem bylo oceněno a spolu s dalšími 38 uchazeči postoupilo do hlavní soutěže o titul Stavba roku 2023.

  Foto: Baumit

  V současnosti se může k jednotlivým nominacím v soutěži Stavba roku 2023 vyjádřit formou hlasování také veřejnost, a to na webu www.stavbaroku.cz. Hlasování bude ukončeno dne 23. listopadu 2023 a hned o den později bude vyhodnoceno na slavnostním finálovém večeru v pražském Rudolfinu, kde budou vítězným projektům uděleny tituly Stavba roku 2023.

  „Jsme poctěni, že naše Kompetenční centrum, které je od června minulého roku intenzivně využíváno odborníky i individuálními stavebníky, získalo nominace v obou prestižních soutěžích Stavba roku 2023 a Stavba roku Středočeského kraje 2023. Velmi si ocenění odborné porty vážíme a pevně věříme, že také veřejnost v aktuálním hlasování naše moderní Kompetenční centrum podpoří,“ řekl Ing. Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit.

  Pro veřejné hlasování v kategorii Stavba roku 2023 má projekt Kompetenčního centra Baumit přiděleno číslo 30.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte