Bazén v areálu Akademie řemesel se dočká modernizace

2.7.2022
Renata Říhová

Pražští radní odsouhlasili veřejnou zakázku na kompletní rekonstrukci bazénu, včetně zázemí, v areálu Akademie řemesel Praha – Střední školy technické v Praze 4 na Zeleném pruhu. Cílem investice je zmodernizovat školské plavecké centrum.

V plánu je kompletní rekonstrukce stávající budovy sportovního zázemí v prostorách prvního podzemního i nadzemního podlaží, včetně obnovy veškerých technologií, konstrukcí a povrchu vany plaveckého bazénu. Potřebných úprav se dočká také zázemí, kde se nacházejí šatny, sprchy, toalety, sauny, prostory určené pro pokladní a pro plavčíky nebo tribuny.

„V rámci plánovaných investic do sportovní infrastruktury považuje Praha za klíčové udržet a stále rozvíjet současnou sportovní infrastrukturu primárně pro výkonnostní a rekreační úroveň, jako je tomu například u rekonstrukce bazénu ve Střední škole technické v Praze 4. Výhodou školních sportovišť je skutečnost, že v dopoledních hodinách slouží dětem pro školní tělocvik a v odpoledních hodinách i o víkendech je využijí zase sportovní kluby nebo široká veřejnost. Díky tomu je zaručeno využití areálu v průběhu celého dne,” uvedl pražský radní pro oblast školství a sportu Vít Šimral (Piráti).

Bazén o rozměrech 18 x 25 metrů mohou využívat také žáci a zaměstnanci mateřské a základní školy, sportovní kluby i veřejnost. Koná se zde výuka plavání, záchranářské kurzy, kurzy potápění, freedivingu a prostor je zde k dispozici i pro akvabely, podvodní hokej nebo plavání pro seniory či eskymování na kajacích. Bazén je rovněž využíván profesionálními filmaři a pro natáčení žákovských filmů.

Náklady na rekonstrukci budou v letech 2022-2025 hrazeny z rozpočtu hlavního města v předpokládané výši 6 milionů korun bez DPH.

Akademie řemesel Praha – Střední škola technická v Praze 4 na Zeleném pruhu nabízí technické vzdělání v oborech zaměřených na stavebnictví, strojírenství, elektrotechniku a služby. Kromě kvalitní výuky potřebných teoretických znalostí škola klade důraz na získání náležitých odborných kompetencí využitelných v profesním životě. Škola realizuje praktické vyučování v moderně vybavených dílnách a výukových polygonech včetně zajištění odborného výcviku v reálném prostředí spolupracujících firem.

Zdroj: TZ MHMP


Témata:

Nepřehlédněte