Během dvoudenních kontrol na železnici policie vypátrala 18 hledaných osob

4.12.2021
Redakce

Policie při dvoudenní kontrolní akci na železnicích vypátrala 18 hledaných lidí. Zjistila také několik trestných činů a přestupků, které souvisely zejména s migrací. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Hana Rubášová. Policisté při akci na konci listopadu prověřili přes 6500 lidí, 2000 nádraží, téměř 1400 osobních vlaků a 3000 železničních přejezdů.

Policie podle Rubášové při kontrolách odhalila tři trestné činy – jednu krádež, jeden trestný čin vandalismu a jeden drogový trestný čin. Následovaly přestupky. „V 11 případech byla odhalena protiprávní činnost v souvislosti s ilegální migrací,“ uvedla mluvčí.

Kontroly se konaly 24. a 25. listopadu po celé ČR v rámci celoevropské akce vyhlášené asociací RAILPOL, jejímž cílem je zlepšení mezinárodní policejní spolupráce v oblasti železniční přepravy v Evropě. Zapojilo se 2300 českých policistů.

Kontrolní akce na železnicích po celém území ČR se podle Rubášové konají zhruba jednou ročně. Další kontroly si vyhlašují jednotlivá krajská ředitelství.

Zdroj: ČTK



Nepřehlédněte