Benzinku ve Velké Bíteši přepadl ozbrojený muž

28.11.2022
Simona Knotková

Policie hledá muže, který ve čtvrtek ráno přepadl čerpací stanici ve Velké Bíteši na Žďársku. Po obsluze požadoval vydání hotovosti. Mířil dvěma zbraněmi, z jedné vystřelil, nikoho nezranil. Policie žádá veřejnost o pomoc při určení totožnosti lupiče, nikdo by se ho ale neměl snažit zastavit, může být ozbrojený.

„Po obsluze požadoval vydání finanční hotovosti. Z jedné střelné zbraně v prostoru čerpací stanice vystřelil. V prodejně se v době přepadení nacházel kromě obsluhy ještě jeden člověk. Při přepadení nebyl nikdo zraněn,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí policie Dana Čírtková.

Útočník byl vysoký asi 180 centimetrů, byl oblečený v černé maskáčové bundě a modrých džínách, na nohách měl bílé sportovní boty a na hlavě šedou čepici s kšiltem, přes ní měl ještě kapuci. „Obličej si maskoval nasazeným tmavým respirátorem. Na rukou měl oblečené rukavice modré barvy s výrazným bílým nápisem. Po loupeži z místa utekl, ale není vyloučeno, že mohl mít někde v blízkosti čerpací stanice zaparkované vozidlo, se kterým pak odjel,“ uvedla Čírtková.

Čerpací stanici v Hybešově ulici přepadl lupič ráno před půl sedmou. Policie do pátrání po něm nasadila i leteckou službu. Kvůli tomu, že je Velká Bíteš blízko dálnice, informovala i policisty v sousedních krajích. Nyní prosí o pomoc veřejnost, mimo jiné řidiče, kteří mají palubní kamery a projížděli v době přepadení po silnici II/395 kolem čerpací stanice. Mohou se jí přihlásit na lince 158.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte