Králův Dvůr vybuduje nový lesopark s pomocí dotace

Město Králův Dvůr se připravuje na zahájení výstavby nového lesoparku u Lanového centra v Počaplech. Stavební práce by měly začít na přelomu měsíce října a listopadu a skončit do konce letošního roku.

Obyvatelé Králova Dvora tak získají od města další zajímavý projekt, který jim nabídne zajímavé volnočasové aktivity. Starosta Králova Dvora Petr Vychodil k tomu uvedl: „Lanové centrum v Počaplech je oblíbeným místem mnoha občanů našeho města. To byl také jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli využití této lokality rozšířit. V prvním pololetí letošního roku jsme zde nechali vybudovat venkovní posilovnu a nyní tam vznikne lesopark. Na projekt, který jsme nazvali „Lesopark – obnova lesa s prvky pro děti“, jsme získali dotaci dva miliony korun. Ta nám pokryje převážnou část finančních nákladů.“

Dotaci městu přiznalo ministerstvo zemědělství ze Státního zemědělského intervenčního fondu. Odhadované investiční náklady jsou cca 2,3 milionu korun a samotná výstavba lesoparku by měla být dokončena nejpozději do 90 dnů od převzetí staveniště.

V lesoparku najdou návštěvníci spoustu zábavných a herních prvků. Děti a mládež jistě ocení posed s dalekohledy, liánovou houpačku a plošinu se sítí k ležení a širokou nerezovou skluzavkou.

Z posedu se skrýší, ve kterém budou mít k dispozici i naslouchadlo pro podzemní telefon, budou moci pozorovat údolí a dění na části hřiště. Děti si zde budou moci zaházet šiškami na terč nebo skákat po kamenech. Další zajímavostí lesoparku bude labyrint z kamenů s imaginárním bludištěm, skupina laní s jelenem, lavice na kamenech, divočák, vyhlídkový tunel a schovaná lesní učebna.

„Venkovní lesní učebnu může při pěkném počasí využívat mateřská i základní škola,“ upozornil starosta Petr Vychodil s tím, že výstavbou lesoparku ale úpravy této přírodní lokality nekončí. Nad lanovým centrem město nechá revitalizovat původní zeleň a vysadí stovky nových stromů. Z rozpočtu na to uvolní zhruba dvě stě tisíc korun.

Zdroj: Archiv města Králův Dvůr

22.10.2020
Vážení obyvatelé Hořovic, vážení zákazníci, v uplynulých letech jste čas od času mohli zaslechnout nebo...
22.10.2020
Ve středu 21. října vyhlásila vláda další omezení v souvislosti s koronavirem. K již existujícím...
21.10.2020
Vzhledem k zhoršující se hygienicko-epidemiologické situaci související s šířením COVID-19 NH a v souladu s...
20.10.2020
V Hořovicích se připravuje hudební multižánrový festival do Klubu Labe na březen příštího roku. Je...
20.10.2020
V pondělí 12. října uplynulo právě dvacet let od otevření medvědária v Berouně, kde jsou...
15.10.2020
V sobotu 19. září se uskutečnilo v obřadní síni MěÚ Zbiroh slavnostní vítání nových občánků...
14.10.2020
Pečující na Berounsku, Dobříšsku a Hořovicku mohou zdarma využít zajímavé nabídky. Uvádíme ty, které jsou...
14.10.2020
Na začátku roku měla skupina 18 oddílů a 348 registrovaných členů. Na jaře se rozběhla...
14.10.2020
Celý víkend od 18. do 20. září se ještě mohly, sice s malým omezením, konat...
14.10.2020
Z důvodu nevyhovujícího stavu protihlukové stěny na dálnici D5 mezi kilometry 9,23-10,5 v pravé krajnici...
Reklama