• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Bez tepla a teplé vody se ocitli lidé v části Chodova

  23.11.2023
  Doris Drienová

  Část města Chodov na Sokolovsku je bez tepla a teplé vody. Bývalý provozovatel, společnost Marservis, ve středu nepředala městské společnosti Teplo Chodov přístup k teplárenskému zařízení.

  Podle města to bylo v rozporu s rozhodnutím soudu i rozhodnutím Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Vedení města na čtvrteční ráno svolalo tiskovou konferenci, kde chce informovat o dalším postupu. Se zástupci firmy Marservis se zatím nepodařilo spojit.

  „Dnes [ve středu] v odpoledních hodinách došlo k neplánovanému náhlému přerušení dodávek tepla a teplé vody do části města, konkrétně do ulic Smetanova 732, 733, Palackého 705 – 712, Husova 146. Příčinou je pravděpodobně technický zásah bývalého provozovatele tepelného hospodářství, který v rozporu s rozhodnutím soudu i rozhodnutím Energetického regulačního úřadu řádně nepředal systém tepelného hospodářství městské společnosti Teplo Chodov,“ uvedlo na webových stránkách město Chodov.

  Na sociálních sítích se situace začala ihned probírat, a to i proto, že ve středu klesly teploty v Karlovarském kraji i v nižších polohách k nule. „A jak to dlouho potrvá teď, když zrovna začne mrznout?“ ptají se obyvatelé. Podle odpovědí města přesné příčiny vyšetřují i orgány činné v trestním řízení.

  Společnost Teplo Chodov, která měla ve středu fyzicky převzít správu teplofikace ve městě, na svých webových stránkách pro odběratele uvedla, že od 16. listopadu 2023 se stala dodavatelem tepla a teplé vody. Licence bývalého provozovatele byla podle informací městské společnosti zrušena.

  Město Chodov a společnost Marservis se přou o vlastnictví teplofikace ve městě zhruba 20 let. Město se mnohokrát snažilo soudně se zbavit nájemce, kterému svěřilo teplofikační majetek v polovině 90. let. Přestože nižší instance soudů opakovaně rozhodovaly ve prospěch města, odvolací soudy případ vracely k doplňování a novému projednávání.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte