Blesková policejní akce! Do 35 minut od krádeže byli pachatelé dopadeni

4.8.2022
Andrea Jančová

Více než deset policejních hlídek rozjelo intenzivní pátrání po osobním vozidle, jehož osádka ukradla finanční hotovost ve výši 100 000 korun z auta poškozené ženy. Výbornou spoluprací všech  policejních složek bylo vozidlo do 35 minut vypátráno i s podezřelými muži a odcizenou částkou.

Jak Našemu regionu popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová – na linku 158 policisté přijali oznámení o odcizení finanční hotovosti z osobního automobilu v Plzni na Slovanech, čehož si všiml náhodný kolemjdoucí svědek.

Poškozená žena si měla nejprve vybrat finanční hotovost ve výši 100 tisíc korun, následně nasedla do svého vozidla a jela směrem na Slovany. Vše prozatím nasvědčuje tomu, že si výběru finanční hotovosti všimli dva podezřelí muži, kteří ženu začali sledovat. Poškozená po chvíli s vozidlem zastavila v městské části Slovany. Poté jeden z pronásledovatelů, spolujedoucí muž, vyběhl k vozu poškozené, rozbil skleněnou výplň dveří a z vozidla odcizil kabelku s finanční hotovostí, mobilním telefonem a dalšími osobními věcmi. Poté nastoupil zpět do auta, se kterým na místo podezřelí muži přijeli, a z místa události odjeli.

Po přijatém oznámení začali policisté po vozidle a její osádce pátrat. Do akce se zapojilo více jak deset policejních hlídek z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje včetně policistů z dálničního oddělení Svojkovice. Kolegům se po velmi krátké chvíli podařilo zjistit registrační značku vozidla a lokalizovat jeho pohyb na Rokycansku.

Svojkovickým policistům se podařilo vozidlo i s podezřelými osobami do 35 minut od oznámení vypátrat, a to na účelové komunikaci nedaleko sjezdu z dálnice D5 u obce Mýto. Na místo přijely další policejní hlídky, které po voze pátraly v nedalekém okolí. Oba podezřelí muži, cizí státní příslušnosti, byli na místě zadrženi. Policisté je následně převezli na obvodní oddělení k provedení procesních úkonů a poté je umístili do policejní cely. Zajištěná finanční hotovost a další osobní věci budou poškozené ženě v nejbližší době předány zpět.

Zdroj : vz,Policie České republikyNepřehlédněte