Bobří řádění na berounsku vedlo až k uzavření velké časti ostrova na kterém se vyskytli

10.1.2022
Redakce

Bobři poničili na berounském ostrově několik vzrostlých topolů, při silnějším větru hrozí jejich pád. Městská policie část ostrova za tenisovými kurty obehnala páskou, platí tam zákaz vstupu. Ochránci přírody doporučili topoly zatím nekácet, protože bobři by se zaměřili na další zdravé stromy, informovala dnes mluvčí radnice Jitka Soukupová.

Bobři se na berounský ostrov dostali zřejmě korytem Litavky z Červeného potoka. V zimě si hledají potravu, na ostrově se zaměřili na kmeny topolů. Město ve spolupráci se společností AVE na ostrov navezlo větve stromů. Potravu těchto zvířat tvoří mimo jiné zelené větvičky, rádi si pochutnají i na lýku.

Poškozené stromy by při silnějším větru mohly spadnout a zranit kolemjdoucí. V některých případech může bobr i zaútočit na člověka, pokud se cítí ohrožený. Do části ostrova je proto zakázáno chodit, na dodržování nařízení budou dohlížet strážníci.

Odborníci z Chráněné krajinné oblasti Český kras populace bobrů na vodních tocích v okolí Berouna mapují včetně bobřích hradů, které si tito zavalití hlodavci s hustou srstí a dlouhým plochým ocasem staví ve vodě jako své příbytky. Bobr je chráněným živočichem a v přírodě nemá přirozeného nepřítele.

zdroj: čtk


Témata:

Nepřehlédněte