• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Botanická zahrada zve návštěvníky na putování Kyprem

  14.8.2022
  Renata Říhová

  V trojské Botanické zahradě si v průběhu prázdnin mohou návštěvníci připomenout atmosféru dovolené na středomořském ostrově Kypr. Flóra Kypru se představuje v expozici Středozemí do 21. srpna 2022 na výstavě fotografií s názvem Botanická putování Kyprem.

  Výstava navazuje na knihu kurátora Petra Hanzelky, v níž popisuje své zážitky z opakovaných botanických expedic. Kypr představuje především jako místo s podivuhodným rostlinným bohatstvím, které se jinde nevyskytuje, kyperskou přírodu ukazuje ve třech různých ročních obdobích a přibližuje výrazné proměny, kterými tamní vegetace prochází. Pozornost je věnována také fenoménu kulturní krajiny ve Středozemí, která už po několik tisíciletí ovlivňuje činnost člověka a která ostrov přetvořila do podoby, jakou známe dnes.

  Fotografická výstava vznikla na základě cest kurátora Petra Hanzelky a tento ostrov představuje jako místo, kde se lze setkat s neobyčejnými a často velmi vzácnými druhy rostlin, a ukáže rovněž kyperskou přírodu ve třech různých ročních obdobích (časné jaro, konec léta a počátek zimy). Část výstavy je umístěna do prostor Ornamentální zahrady a část přímo do expozice Středozemí.

  „Ostrov Kypr je místem, které botanikům nabízí pestrou přehlídku rostlinných druhů a endemické flóry. Všiml si toho i náš kurátor Petr Hanzelka, který svá botanická putování nafotil a sepsal. Kniha Botanická putování Kyprem, ale i fotografická výstava, která se k ní váže, je velmi inspirativní a jistě probudí zájem o přírodu tohoto ostrova,“ řekl ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy Bohumil Černý.

  Fotografická výstava potrvá do 21. srpna a návštěvníci si ji mohou prohlédnout v expozicích Ornamentální zahrada a Středozemí. Knihu Botanická putování Kyprem je možno zakoupit přímo v botanické zahradě nebo v jejím e-shopu.

  Zdroj: MČ Praha 7, TZ Botanická zahrada Praha


  Témata:

  Nepřehlédněte