Brandýs nad Labem hyzdí několik desítek autovraků odstavených v ulicích, město vydraží prvních 11 z nich

29.3.2023
Doris Drienová

Brandýs nad Labem chystá na 13. dubna dražbu prvních 11 autovraků. Radnice začala loni auta bez platné technické kontroly odstavená v ulicích města svážet na odstavné parkoviště. Po uvolnění parkoviště chce město s odstraňováním nepojízdných aut pokračovat, řekl místostarosta Patrick Zandl (Piráti).

„Autovraků se v našem městě v průběhu let nastřádalo několik desítek. Zhoršují přehlednost na komunikacích, blokují parkovací místa a jsou odporné,“ řekl Zandl. Město podle něj začalo loni s jejich evidencí a stahováním z ulic na odstavné parkoviště. „Odtud budou vraky prodány v dražbě a po uvolnění parkoviště s kapacitou zhruba 20 kusů budeme v odtazích pokračovat,“ doplnil. Auta, která se neprodají na díly, bude město na vlastní náklady likvidovat.

Dražba autovraků se uskuteční 13. dubna od 9:00 v sídle městských technických služeb v Zápské ulici. Zájemci si budou moci auta prohlédnout od 8:30 do 9:00. Další informace k draženým autům zveřejnil exekutorský úřad na webu.

Od roku 2020 usnadnila městům odstraňování odstavených aut novela zákona o pozemních komunikacích. Aby je mohl vlastník komunikace odtáhnout, je zapotřebí, aby měla půl roku neplatnou technickou kontrolu a jejich provozovatelé do dvou měsíců nezareagovali na výzvu k nápravě.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte