Brutální útok v Brně! Skupina mladých lidí zbila do bezvědomí muže

17.8.2022
Simona Knotková

Policie hledá svědky červnového přepadení v Brně, kde skupina mladých lidi zbila do bezvědomí muže, se kterým předtím popíjela alkohol. Muž se probral bez mobilního telefonu, peněženky a bundy.

Šestadvacetiletý muž z Brněnska čelil napadení ve druhé polovině června, když vyrazil do krajského města za zábavou. „Po půlnoci se u hlavního nádraží potkal se skupinkou mladých lidí, se kterými se dal do řeči. Společně si koupili alkohol a přesunuli se do parku mezi novými budovami v Přízové ulici. Tam se všichni bavili a popíjeli,“ uvedl mluvčí policie David Chaloupka.

Podle výpovědi poškozeného jej znenadání část skupiny napadla a povalila na zem, kde do něj někteří kopali, jiní jej bili pěstmi. „Během útoku pak upadl do bezvědomí. Když se po nějaké době probral, zjistil, že byl okraden o mobilní telefon, peněženku s penězi a doklady a o bundu, kterou měl na sobě,“ řekl Chaloupka. Muž poprosil kolemjdoucí, aby zavolali na policii.

Policisté zveřejnili video s útokem a získali i snímky svědků, kteří se v době nacházeli na místě. Vyzývají je, aby zavolali policii.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte