Budějovičtí umělci mají legál na street art

14.6.2022
Jiří Bydžovský

Nová, v pořadí už druhá legální plocha  na street art byla zřízena u fotbalového stadionu Dynama v sousedství cyklostezky. Hlavní smyslem  je vytvoření kreativního prostoru, kde si mohou umělci vykreslit ruku, setkávat se a zasazovat umění do veřejného prostoru, ale může samozřejmě působit i jako prevence vandalismu na veřejných i soukromých objektech.

O zřízení plochy se zasadilo město, jeho příspěvková organizace Sportovní zařízení. „Navazujeme tak na myšlenku koncepční práce se street art, kterou obsahuje zpracovaný manuál. Jeho autorkou je Lucie Mačí. Plocha je prozatím k dispozici jeden rok, ale pokud se provoz osvědčí, tak se nebráníme prodloužení,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec /HOPB/.

Otevření legální plochy pro street art proběhlo ve spolupráci spolků Mycelium a Budějovický Majáles. Jejich členové připravili plochu a společně ji otevřeli graffiti jamem a workshopem v rámci tradičního studentského festivalu.

Vylepšenou podobu se zajímavými graffiti dostávají už delší dobu v Českých Budějovicích i nepříliš pohledné stavby, jako jsou třeba výměníky nebo vstupy do podchodů.

Zdroj:vz 

 Nepřehlédněte