Bulharský kamion ukrýval obří zásilku nekolkovaných cigaret

26.5.2022
Redakce

Pět milionů nekolkovaných cigaret zajistili minulý týden pražští celníci při kontrole bulharského kamionu. Únik na spotřební dani by činil více než 18 milionů korun. Jde o jeden z největších záchytů pašovaných cigaret v Česku.

Kamion s bulharskou registrační značkou si celníci vytipovali ve minulý čtvrtek odpoledne na Pražském okruhu. Vozidlo zastavili na čerpací stanici u Vestce.

Po výzvě řidiči k otevření nákladového prostoru zaznamenal jeden z celníků slabý zápach tabáku vycházející z chladírenského přívěsu. Hlídka proto vyzvala 41letého bulharského řidiče, aby je následoval do areálu celního úřadu, kde provedla důkladnou kontrolu nákladu. „Po vyložení zhruba poloviny přívěsu se objevily kartonové krabice umístěné na paletách, ve kterých se nacházel kontraband,“ popsala mluvčí Celního úřadu pro hlavní město Prahu Ivana Kurková.

Celkem bylo zajištěno pět milionů kusů cigaret značky Marlboro bez platné tabákové nálepky. „Řidič kamionu a pašované cigarety byli předáni k dalšímu šetření a provedení nezbytných úkonů v trestním řízení,“ uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte