• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Bývalý pivovar v Kralupech nad Vltavou je finalistou soutěže Brownfield roku 2026

    Revitalizace historického pivovaru v Kralupech nad Vltavou postoupila mezi deset finalistů celostátní soutěže Brownfield roku 2026. Slavnostní vyhlášení proběhne v říjnu v Jindřichově Hradci.

    Projekt obnovy bývalého pivovaru v Kralupech nad Vltavou se probojoval do finále první ročníku celostátní soutěže Brownfield roku 2026, která mapuje nejzdařilejší proměny opuštěných areálů dokončené v roce 2025. Z celkem 19 přihlášených projektů z celé České republiky odborná komise vybrala právě deset nejlepších.

    Kralupský pivovar zaujal porotce zejména tím, že se z dlouhodobě nevyužívaného objektu stal funkční prostor pro kulturu, vzdělávání a komunitní setkávání. Historický areál tak znovu ožil a otevřel se široké veřejnosti.

    Krom hlavní soutěžní kategorie bude udělena také Cena veřejnosti, o níž rozhodnou hlasující prostřednictvím online ankety. Celkového vítěze pak určí kombinace hodnocení odborné poroty a hlasů účastníků Národní brownfieldové konference. Výsledky budou vyhlášeny 14. října 2026 v Jindřichově Hradci.

    Zdroj: Město Kralupy nad Vltavou



    Nepřehlédněte