Čekání na výhru v roce 2022 stále trvá. Hokejisté Plzně prohráli s Libercem

15.1.2022
Andrea Jančová

Hokejisté Plzně prohráli na domácím ledě v 41. kole extraligy 1:4. Domácí usilovali o první výhru v novém roce, lépe ale začali hosté. Plzeňští prožívají nejhorší část ročníku, o čemž svědčí jejich čtvrtá prohra za sebou. 

Jako první zahrozil po chybě v hostující rozehrávce Schleiss osamocený na pravém kruhu, Kváča zakročil betonem. K dorážce se ještě z mezikruží dostal Krliš, rána byla ale zablokována. Právě pětadvacetiletý odchovanec indiánů ve své Plzni naskočil k prvnímu extraligovému duelu. Hosté odpověděli Šírem, který v dobré pozici oslovil na druhé straně Birnera, ten ale zamířil pouze do boční sítě. Poté po chybě v rozehrávce ujížděl sám na Svobodu ze strany Zachar, Svoboda svůj tým podržel.

Prostřední dějství odstartoval Birner, rovněž mířil nepřesně. Skóre tak otevřelo až nařízené trestné střílení, když i v oslabení Západočechům pláchl Jelínek. Exekutorem se stal Filippi, který po kličce do bekhendu rychle zasunul touš mezi betony. Indiáni přispěchali s rychlou odpovědí. Bulířovu sraženou ránu z pravého kruhu si našel u tyčky Přikryl a skóroval. Liberci se přesto ještě do druhé pauzy podařilo udeřit. Šír si před brankou našel kotouč po průniku Rychlovského a zavěsil přesně pod břevno.

Poslední část načal Kodýtek, který si najel mezi kruhy, Kváča vyrazil držadlem hole. Po chvilce se zaskvěl i proti tečovanému pokusu Přikryla Kaňákovy pobídky od modré. Změnu skóre tak přineslo až nenápadné nahození z pravé strany od modré T.J. Melancona, do které šikovně vložil hůl Vlach. V závěru zápasu ještě zkusila Plzeň více jak tři minuty před koncem základní hrací doby power play při vyloučení Tygrů, avšak tečku za duelem udělal střelou do prázdné pouze Gríger. Škoda tak v novém roce ztratila i čtvrté utkání.

Zdroj : HC Škoda PlzeňNepřehlédněte