S nepřizpůsobivými máme obrovský problém, hrozí konflikty na ulicích, říká kladenský primátor

6.10.2017
Kamila Steinbachová

Kladenská radnice před nedávnem přišla s tím, že nebude přijímat nové žadatele o doplatky na bydlení a jejich žádost automaticky zamítne. Kladenský primátor Milan Volf v rozhovoru pro Český rozhlas nyní tvrdí, že hodlá celé město Kladno prohlásit za sociálně vyloučenou lokalitu.

Primátor se domnívá, že tímto způsobem se mu povede zastavit příliv obyvatel závislých na sociálních dávkách a vypořádat se s obchodníky s chudobou. Rezolutně ale popírá, že by se z Kladna stalo ghetto.

„Skutečné ghetto by vzniklo pouze v případě, kdybychom nechali pouze jedinou lokalitu, kde by se dávky na bydlení mohly vyplácet. Naše opatření hovoří o tom, že ten, kdo do Kladna přijde, doplatek na bydlení už nezíská,” řekl rozhlasu.

Problém s nepřizpůsobivými

Situace v Kladně je podle Volfa již neúnosná. „V Kladně máme s nepřizpůsobivými obrovský problém, nacházíme se na hranici sociálního smíru a hrozí konflikty na ulicích,” prohlásil.

Doplatek na bydlení je nyní vyplácen zhruba 800 lidem, podle primátora však žije na dávkách daleko více obyvatel. „Jednotliví žadatelé na sebe navazují celé rodiny. Stát problém neřeší a my se musíme vypořádávat s důsledky. Osm set žadatelů o dávku na bydlení jsou všichni problémoví obyvatelé,” vysvětlil s tím, že ti slušní mohou být zcela klidní. „Stávající obyvatelé o příspěvek mohou požádat, opatření se týká nově příchozích. Nicméně i v tomto případě pracovní úřad lehce rozpozná, že je mezi nově příchozími do města slušný žadatel o dávku, ten poté dostane výjimku,” dodal Wolf.


Témata:

Nepřehlédněte