Škodu po úterní srážce autobusu a tramvaje v pražských Záběhlicích policie předběžně vyčíslila na 25 milionů korun. Příčiny čelní srážky, která si vyžádala 18 zraněných, zatím policisté neznají. Událost vyšetřují pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti, řekla ve středu policejní mluvčí Eva Kropáčová.
„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti, což je u podobných nehod s větším počtem zraněných standardní,“ sdělila mluvčí a doplnila, že příčiny a okolnosti nehody policisté dál zjišťují.
Policie žádá případné svědky, kteří viděli jízdu řidiče autobusu před srážkou i samotný střet s tramvají nebo mají kamerové záznamy z palubních kamer, aby se obrátili na tísňovou linku 158.
Nehoda se stala v úterý kolem 10:30 v Chodovské ulici, kde autobusy jezdí po tramvajovém páse. Policie uvedla, že autobus vybočil z jízdního pruhu a srazil se s tramvají. Podle zveřejněných fotografií to byl čelní náraz. Záchranná služba kvůli nehodě aktivovala traumaplán, který je určen pro mimořádné situace s větším počtem zraněných. Policie v úterý nevyloučila zdravotní problémy řidiče autobusu.
Zdroj: ČTK


















