Celodenní jízdenka kraje neplatí pro městskou dopravu

6.12.2022
Ladislav Vlasák

Celodenní a rodinné jízdenky na linky objednávané Krajem Vysočina získávají na popularitě. Do systému Veřejné dopravy Vysočiny nejsou ale zapojené autobusy a trolejbusy většiny městských dopravních podniků ve městech kraje.

Od 1. ledna 2023 rozšiřuje Kraj Vysočina výhody ceníku jízdného Veřejné dopravy Vysočiny. Do ceníku bude doplněna 24 hodinová zvýhodněná jízdenka pro děti, mládež a studenty. „Zakoupená jízdenka platí na linkách objednaných Krajem Vysočina po dobu 24 hodin od okamžiku jejího zakoupení. V době její platnosti je možné absolvovat libovolný počet jízd v obou směrech,“ upřesnil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Cena celodenní dětské, mládežnické a studentské jízdenky je v rámci linek Veřejné dopravy Vysočiny 75 korun.

Kraj Vysočina přidává 24 hodinovou jízdenku pro děti, mládež a studenty na základě zvyšující se poptávky po stejné jízdence, která je nabízena v rámci běžného jízdného a pro rodiny. Rodinná jízdenka v rámci linek Veřejné dopravy Vysočiny přijde na 300 korun, mohou jí využít dva dospělí a až tři děti. S platností 24 hodin se její zakoupení vyplatí i v případech, kdy se do časového intervalu platnosti vejdete s cestami do dvou po sobě následujících dnech.

„Obliba u tohoto typu jízdného stoupá u delších pravidelných cest například mezi Jihlavou a Brnem. V těchto případech se vyplatí nejen rodinná jízdenka, ale i 24 hodinová běžná jízdenka pro cestující jednotlivce. Ta přijde na 150 korun,“ doplňuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Miroslav Houška. V případě uplatnění 24 hodinové jízdenky je přepraveno zavazadlo nebo pes, při dodržení povinností z přepravního řádu, zdarma.Nepřehlédněte