České Budějovice investují v létě do oprav škol desítky milionů korun

14.8.2022
Jiří Bydžovský

České Budějovice investují v létě do oprav mateřských a základních škol několik desítek milionů korun. Například v Základní škole Pohůrecká v srpnu končí stavba pavilonu. Náklady na jeho vybudování činily téměř 30 milionů korun.

Další investicí za téměř 40 milionů korun jsou stavební úpravy v základní škole Grünwaldova. Zahrnují demolici nevyhovujících spojovacích chodeb, výstavbu nových a jejich rozšíření drobnými přístavbami. „Z provozních důvodů je celá akce rozdělena na tři realizační etapy, a to od roku 2021 až do září 2023, kdy dojde k finalizaci vnitřních úprav a dokončení fasád,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Petr Holický /ANO/.

Nákladnou akcí je také například modernizace mateřské školy K. Štěcha. Projekt se mimo jiné týká zateplení budovy nebo výstavby zelené střechy. Počítá se i s výměnou oken a vstupních dveří, na jižní a východních fasádách s předokenními žaluziemi. Opravovat se budou i vnitřní elektroinstalace a osvětlení. Topení bude regulované a doplněné o termostatické hlavice a ventily. „Obnova školky za 86,8 milionu korun se provádí ve třech etapách od roku 2021 s dokončením na podzim 2023,“ uvedl Holický.

České Budějovice zřizují 21 mateřských a 16 základních škol. Jejich služby využívají tisíce dětí z města i okolních satelitů.

Zdroj:vz/čtk

 Nepřehlédněte