České Budějovice loni hospodařily s přebytkem půl miliardy korun

23.5.2022
Jiří Bydžovský

České Budějovice loni hospodařily s přebytkem více než půl miliardy korun. Je to výrazně lepší výsledek, než naznačoval rozpočet. Z něho vyplývalo, že České Budějovice budou hospodařit s přebytkem přibližně 200 milionů korun.

Podle rozpočtu měly příjmy za loňský rok činit 2,45 miliardy korun. Ve skutečnosti však nakonec byly téměř 2,7 miliardy. Změnil se také výsledek ve výdajích. Původně město předpokládalo, že na ně uvolní 2,25 miliardy korun, nakonec to bylo 2,12 miliardy Kč. „Svědčí to o tom, že město je zdravé a v dobré finanční formě,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický/ANO/.

Nárůst příjmů způsobil především vyšší výběr daní. Výdaje pak ovlivnil fakt, že ne všechny plánované projekty se městu loni podařilo dotáhnout do fáze, kterou očekávalo a proto čerpání financí bylo nižší.

Pro letošní rok České Budějovice předpokládají v rozpočtu schodek více než půl miliardy korun. Město jej pokryje například z peněz ušetřených v minulých letech. Rozpočet pro letošek předpokládá příjmy 2,44 miliardy korun a plánuje výdaje 2,94 miliardy korun.

Zdroj:čtkNepřehlédněte