České Budějovice ocení mladé talenty v oblasti kultury

1.10.2021
Jiří Bydžovský

Město České Budějovice vyhlásilo výzvu pro podání návrhů na ocenění talentů v oblasti kultury. Nominován může být každý, kdo nedovršil osmnácti let věku. O vítězi, který dostane finanční odměnu, rozhodne kulturní  komise. Návrhy je nutné podat do 25.října.

„Město podporuje šikovné a nadané děti do 18 let věku už od roku 2001 a celkem jim poskytlo 967 tisíc korun. Stačí podat návrh, poté budou nominované hodnotit členové kulturní komise, a to podle získaných ocenění v soutěžích a navrhnou finanční částky, které předloží radním. Po schválení vystaví finanční odbor šeky, což je pro mladé talenty z celého procesu to nejzajímavější. Pak už je jen krůček k slavnostnímu předání v obřadní síni radnice,“ řekl  náměstek primátora Juraj Thoma /HOPB/.

Talentovaní v převážné většině hrají na hudební nástroje , ale cenu si už odnesla i jedna recitátorka a mažoretka. Oběma dívkám město vystavilo šek na 20 tisíc korun. „ Některé šikovné děti jsou na radnici opakovaně, zatím nejúspěšnější byla mladá hudebnice, která se věnuje hře na klavír a housle Réza Kahudová. Na radnici jsme jí v minulosti uvítali celkem osmkrát. Teď dokončuje šestý ročník na konzervatoři a bude se ucházet o studium na JAMU v Brně,“ dodal náměstek.

Město nadané děti ocení po roční pauze na konci října. Loni se, kvůli pandemii tato akce nekonala.

Zdroj: vzNepřehlédněte