Českobudějovická radnice chce pomoci sportovním klubům novou podporou

24.8.2022
Jiří Bydžovský

Českobudějovická radnice podpoří sportovní kluby částkou 1,5 milionu korun. Město tím chce snížit dopady ekonomické krize na sportovní odvětví. O peníze mohou žádat subjekty, které získaly od radnice dotaci na celoroční činnost. Nově tak získají deset procent z částky obdržené z grantu.

„Jde především o to, abychom nepřenášeli ty vícenáklady na rodiče, kteří už teď musí řešit své soukromé situace. Chceme, aby to dětem nijak nezkomplikovalo přístup ke sportu a aby rodiny nemusely zrovna na této položce šetřit. Chceme touto cestou klubům aspoň trochu ulevit v situaci, která momentálně panuje,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Tomáš Chovanec /HOPB/.

Řada sportovních subjektů od nového školního roku zdraží členské příspěvky. Důvodem je zvýšení cen pronájmů sportovišť, což většinou souvisí s inflací a také s energetickou krizí. Chovanec uvedl, že dotaci na celoroční činnost získaly prakticky všechny kluby, které v Českých Budějovicích působí. „A částka, kterou teď nově dostanou, směřuje na všechny provozní náklady. To znamená, že nebudeme zkoumat, kam přesně peníze směřovaly, jedinou podmínkou je, že nesmí jít na mzdy,“ uvedl náměstek.

Dodal, že město tím navazuje na další projekty na podporu sportu. Například Jihočeský kraj uvolní peníze pro děti na hrazení části příspěvků na zájmovou činnost. Národní sportovní agentura zase chce pomoci klubům se snížením nákladům na energie. „A náš program je třetí částkou do celé mozaiky, která má především podpořit mládežnický sport,“ uvedl Chovanec.

Zdroj:čtk

 Nepřehlédněte